Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

12 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> ВИЯВИЛИ ПОМИЛКУ У СВІДОЦТВІ ПРО ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЖИТЛО? ЩО РОБИТИ?

ВИЯВИЛИ ПОМИЛКУ У СВІДОЦТВІ ПРО ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЖИТЛО? ЩО РОБИТИ?

Липень 14, 2023

Під помилкою у свідоцтві про право власності на житло мається на увазі неточність даних, які здебільшого виходять випадково або технічно, а також внаслідок труднощів перекладу з російської мови на українську, адже раніше документи часто видавалися російською.

 Може бути допущена помилка в адресі житла (наприклад, замість провулку вказана вулиця або зазначено неправильний номер квартири чи кімнати). Найпоширенішою є помилка у написанні прізвища, імені та по батькові власника житла (вказуються не ті літери, наприклад, замість «і» – «и», пропущено апостроф чи букву тощо).

 ВИПРАВЛЕННЯ ПОМИЛКИ у свідоцтві про право власності можливе ДВОМА СПОСОБАМИ:

- позасудовий – звернення до органу, який видав свідоцтво;

-  у судовому порядку – встановлення факту, що має юридичне значення.

 Простішим варіантом виправлення помилки є звернення до органу, який видав свідоцтво, із відповідною заявою. У заяві необхідно обов’язково вказати суть помилки та додати документи, що підтверджують зазначену помилку.

📃 Так, якщо помилку виявлено у свідоцтві про право власності на житло, яке було видане департаментом/управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, слід звернутися до Центр надання адміністративних послуг у місті Кременчуці - ЦНАП м.Кременчук та замовити послугу «Внесення змін до свідоцтва про право власності на житло» (код послуги 15-08). Детальніше за посиланням : https://cnap-kremen.gov.ua/poslugi/posluga/79

 ВАЖЛИВО! Орган, який видав правовстановлюючий документ, може виправити помилку ТІЛЬКИ В ТОМУ ВИПАДКУ, якщо в документах, на підставі яких видавався правовстановлюючий документ, цієї помилки не було або помилка була допущена з вини самого органу, який видав документ (технічна помилка). Якщо ж у документах, на підставі яких відповідним органом було видано свідоцтво, також є помилка, встановити факт відповідності документів може лише суд.

 Звертаємо увагу, що бувають ситуації, коли орган, який видавав правовстановлюючий документ, ліквідований, а орган, у якому перебуває архівна реєстраційна справа, не наділений повноваженнями виправляти такі помилки. У цьому випадку ЄДИНИМ СПОСОБОМ вирішення зазначеної проблеми є ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ у порядку окремого провадження з відповідною заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

 Так, відповідно до пункту 6 частини першої статті 315 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту, зокрема належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

 Тож, якщо у свідоцтві про право власності на житло є помилка, а виправити її позасудовим способом неможливо, необхідно ЗВЕРНУТИСЯ ДО СУДУ із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення. У заяві обов’язково вказується, якими доказами підтверджується той факт, що в правовстановлюючих документах дійсно допущена помилка, а також обґрунтовується з яких причин неможливо виправити помилку іншим способом.

 Для підтвердження того, що іншого способу вирішити проблему, крім як у судовому порядку немає, необхідно надати до суду письмову відповідь органу, який видав свідоцтво про право власності, або його правонаступника, а у разі ліквідації такого органу або його структурного підрозділу – надати відповідне підтвердження.