Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

6 °C

Ви тут: Новини >> ПОДВІЙНЕ ІМ’Я ДЛЯ ДИТИНИ: КОМПРОМІС ЧИ ПОЄДНАННЯ СУЧАСНИХ ТЕНДЕНЦІЙ

ПОДВІЙНЕ ІМ’Я ДЛЯ ДИТИНИ: КОМПРОМІС ЧИ ПОЄДНАННЯ СУЧАСНИХ ТЕНДЕНЦІЙ

Вересень 22, 2023

З першого погляду на новонародженого чи в результаті палких обговорень із залученням кількох поколінь родини – при виборі імені для дитини можуть бути враховані різні нюанси.

Для державної реєстрації народження дитини та присвоєння їй імені необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану або ж скористатися сервісом «єМалятко».

Слід зауважити, що ім’я дитини визначається за згодою батьків, проте воно може складатися не більше як з двох імен. Виключення – ситуація, якщо мати і (або) батько малюка є представниками національних  меншин і порядок присвоєння імені є національним звичаєм.

Щодо прізвища – дитина завжди матиме прізвище батьків. Якщо ж у тата й мами вони різні, то нащадку за їхньою згодою присвоюється прізвище одного з них або подвійне, утворене шляхом з’єднання прізвищ обох. Яке буде першим – батьки мають визначити самостійно.

По батькові дитини утворюється від імені батька. Якщо у тата подвійне ім'я, то по батькові дитині присвоюється за одним з них на вибір батьків. По батькові також може утворюватися згідно з національними традиціями або не присвоюватися взагалі лише якщо мама і (або) батько дитини є представниками національних меншин.

Цікавим є той факт, що у разі виникнення спору між батьками щодо прізвища та імені дитини, рішення прийматиме орган опіки та піклування або суд.

Якщо ж заяву подає одинока мама, інформація про батька дитини записується з її слів. Прізвище у дитини буде таке ж, як у мами, ім'я визначається мамою самостійно, а по батькові утворюватиметься від імені, яке зазначила жінка у своїй заяві.

 Як зазначає очільник Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірина СВИСТУН зпочатку року спеціалістами управління зареєстровано більше 15 000 народжень, зокрема:

  • на Донеччині – понад 900 малюків;
  • на Полтавщині – 4300 дітей;
  • на Сумщині показник виданих свідоцтв перевищив 2700;
  • Харківщина поповнилася на понад 4800 маленьких жителів;
  • фахівці Чернігівщини зареєстрували понад 2700 народжень.

Мали місце випадки, коли батьки давали малюкам повійні імена, зокрема:  на Сумщині зареєстрували хлопчика з йменням Флорін-Елеодор, на Донеччині видали свідоцтва про народження для Єви-Вікторії та Анни-Софії, на Чернігівщині відтепер зростають Ксенія-Афіна та Софія-Емілія, а на Харківщині – Клара Джоана