новини за сьогодні
Ви тут: Новини >> Обʼєднання земельних ділянок: корисні аспекти
Обʼєднання земельних ділянок: корисні аспекти
Досить часто трапляються випадки, коли перед власником декількох земельних ділянок постає необхідність об’єднати їх в одну.
Які моменти у такому випадку треба врахувати?
Звертаємо увагу на важливі деталі:
Земельна ділянка може бути об’єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.
Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у ДЗК. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Поділ, об’єднання земельної ділянки, що перебуває у заставі, користуванні, здійснюється за згодою землекористувача, заставодержателя. Справжність підпису на такій згоді засвідчується нотаріально.
Земельні ділянки можуть бути об’єднані, якщо вони мають однакове цільове призначення.
Формування земельних ділянок шляхом поділу та об’єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення, здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок.
Така технічна документація розробляється за рішенням власника (власників) земельних ділянок та включає:
- пояснювальну записку;
- технічне завдання на складання документації, затверджене замовником документації;
- кадастрові плани земельних ділянок, які об’єднуються в одну земельну ділянку, або частини земельної ділянки, яка виділяється в окрему земельну ділянку;
- матеріали польових геодезичних робіт;
- відомості про встановлені межові знаки;
- перелік обтяжень на земельну ділянку, обмежень на її використання та наявні земельні сервітути.
Якщо Ваш конкретний випадок залишає без відповіді запитання щодо об’єднання земельних ділянок, чекаємо в години прийому в Департаменті державної реєстрації для надання ґрунтовної та повної консультації.