Ви тут: Новини >> У Кременчуці проводяться рейди з ліквідації стихійної торгівлі
У Кременчуці проводяться рейди з ліквідації стихійної торгівлі
Стихійна торгівля продуктами харчування на вулицях, зупинках громадського транспорту, дворах житлових будинків та інших невстановлених місцях є загрозою епідемічного благополуччя населення. Особливо небезпечно купувати « з рук» м’ясо-молочну продукцію, рибу, гриби та консервацію домашнього виробництва. Це може стати причиною гострих кишкових отруєнь та інфекційних захворювань. Крім того, останнім часом на Полтавщині, в тому числі і в населених пунктах неподалік Кременчука, виявили кілька осередків африканської чуми свиней. А продаж м’яса на стихійних ринках є одним із факторів передачі збудника цієї небезпечної хвороби.
Щотижня робоча група, до складу якої входять представники виконавчого комітету Кременчуцької міської ради та контролюючих органів, проводить рейди місцями стихійної торгівлі, під час яких не тільки виявляють порушників, що торгують продуктами харчування в антисанітарних умовах без будь-яких дозвільних документів, а й веде роз’яснювальну роботу серед покупців.
Нагадуємо, що законодавством України продаж харчових продуктів дозволяється здійснювати тільки через стаціонарні підприємства торгівлі та дрібно роздрібну торговельну мережу. За недотримання вимог законодавства порушники можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності.
Статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за: торгівлю в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях — штраф від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без неї; торгівлю з рук у невстановлених місцях промисловими товарами — штраф від шести до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.
Зауважимо, що стихійна торгівля також є порушенням правил благоустрою міста. Відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення правил благоустрою може бути накладений штраф від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб, громадян-підприємців штраф складає від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З початку поточного року у Кременчуці проведено понад 90 рейдів робочої групи з ліквідації стихійної торгівлі, під час яких складено понад 50 протоколів за ст. 152 та ст.160 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Звертаємося до жителів Кременчуцької громади та гостей міста відповідально ставитися до свого здоров’я та не купувати продукти харчування на стихійних ринках!
Фотогалерея