Ви тут: Новини >> У Кременчуці проведено семінар щодо впровадження змін до регуляторної політики
У Кременчуці проведено семінар щодо впровадження змін до регуляторної політики
3 червня, перебуваючи в нашому місті, Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна провела з підприємцями Кременчука, працівниками органу місцевого самоврядування та державних служб семінар щодо застосування новітніх інструментів державного управління та нової методики обраховування витрат малого бізнесу на виконання державного регулювання - М-тест.
Вітаючи учасників семінару, міський голова Віталій Малецький наголосив, що такі навчання є необхідними як для представників бізнес-спільноти міста, так і для працівників органів місцевого самоврядування та державних служб. Ми чітко усвідомлюємо, що яким би досконалим не був орган місцевого самоврядування, без забезпечення законодавчих ініціатив не можливо створити сприятливі умови для розвитку бізнесу. Щодо регуляторної політики в нашому місті, то вона відбувається за активної участі громадськості та підприємців, які в тому числі впливають на створення умов для ведення бізнесу. Віталій Малецький підкреслив, що наразі довіра підприємців до міської влади виросла. Такий висновок можна зробити на підставі підведення підсумків виконання міського бюджету, який тільки за 4 місяці було перевиконано на 39 млн. гривень. Водночас, керівник міста зауважив, влада зі свого боку також намагається покращити умови для ведення бізнес-клімату. За приклад навів той факт, що майже у всіх містах України немає понижуючого коефіцієнту на землю. У нас же в містітакий діє на рівні 0,6%. Таке рішення було прийнято задля збереження бізнесу, не допущення зменшення кількості робочих місць у складних економічних умовах, адже влада на місцях у складний економічний період має рухатися в бік розвитку шляхами компромісів.
Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна зазначила, що одним із пріоритетів Порядку денного асоціації між Україною та ЄС визначено імплементацію політики щодо малих та середніх підприємств у національне законодавство України. Імплементація політики щодо малих та середніх підприємств, яка ґрунтується на десяти принципах Акта про малий бізнес для Європи (SBA), передбачає впровадженняМ-тесту.За своєю суттю М-тест є розрахунком витрат, які понесе середньостатистичний суб'єкт малого бізнесу внаслідок введення того чи іншого державного регулювання. Сама методика проведення М-тесту є чітко структурованою і дозволяє максимально легко і повно оцінити витрати прямих і адміністративних (інформаційних) витрат, які понесе малий бізнес при виконанні відповідного регулювання.
Ксенія Ляпіна підкреслила, що в Європейському Союзі обраховуються показники адміністративних витрат малого і середнього бізнесу на виконання регуляторного законодавства. З метою забезпечення ефективності державної політики у сфері МСП в рамках відповідних державних програм ЄС закладаються планові показники скорочення таких витрат на конкретне кількісне значення (у відсотках).
В Україні були практично відсутні подібні механізми реалізації та індикативної оцінки ефективності державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва, покращення регуляторного середовища для підприємницької діяльності. Впровадження нового для України регуляторного інструменту М-тесту сприятиме організації та консолідації громадянського суспільства, впровадженню демократичних шляхів впливу громадськості на прийняття регуляторних рішень, а також призведе до зростання фінансових можливостей малого та мікробізнесу через зменшення витрат на зайве регулювання.
Наприкінці семінару голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна відповіла на запитання підприємців Кременчука.