Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Рівень захворюваності на ГРВІ та COVID- 19 у Кременчуці не перевищує епідемічного порогу

Рівень захворюваності на ГРВІ та COVID- 19 у Кременчуці не перевищує епідемічного порогу

Грудень 14, 2023

За інформацією департаменту охорони здоров’я, протягом минулого тижня, з 7  по 13 грудня 2023 року,  зареєстровано 666 випадків захворювання на ГРВІ та 30 нових випадків COVID-19. Грип не реєстрували. Рівень захворюваності знаходиться нижче епідемічного порога, розрахованого для України. Більшість хворих на ГРВІ  - це  діти до 17 років – 488 з 666 випадків.   На  COVID-19 більше хворіють  дорослі – 28 з 30 зареєстрованих випадків.  Минулого тижня  до інфекційного відділення госпіталізовано 12 дітей з ГРВІ, а також 1 дорослого, що захворів на COVID-19. За звітний період  випадків смерті від COVID-19 не зареєстровано.

Наразі на  території України циркулює 17 субваріантів штаму «Омікрон». Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема «Дельту» та «Альфу». За перебігом захворювання штам «Омікрон» переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. 

У шести областях України (Дніпропетровській, Закарпатській, Сумській, Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях) виявили короновірус типу «Еріс» — це підвид штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Омікрон»,  який викликає захворювання COVID-19. Симптоми у нього такі ж, як й у інших відомих штамів коронавірусу: біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка. Специфічна відмінність штаму «Еріс» — додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Але Всесвітня організація охорони здоров’я  оцінює глобальний ризик цього штаму для людей як низький.

Верифікація штаму коронавірусу SARS-CoV-2 станом на 14.12.2023 року у Полтавській області та у Кременчуці  не проводиться.

Основою для захисту проти тяжкого перебігу корона вірусної хвороби є вакцинація, але наразі  вакцина проти COVID-19 у місті відсутня.