ОБЕРЕЖНО! ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ
Кременчуцький МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ Держсанепідслужби України» інформує, що в області зареєстрований спалах гострих кишкових інфекцій за попередніми даними сальмонельозу. Захворіло 52 дорослих, захворювання пов’язано з вживанням страв під час поминальних обідів, які проводились 03.06.16. в 5 селах Шишацького, Миргородського та Зіньківського районів, страви виготовлені на підприємстві громадського харчування села Жовтневе Решетилівського району з порушенням технології, доставлялись до місця споживання протягом тривалого часу при температурі зовнішнього повітря. Епідрозслідування та дослідження з метою встановлення етіології спалаху продовжуються. На одному з поминальних обідів у Миргородському районі були присутні і два мешканця нашого міста, один з яких захворів на гостру кишкову інфекцію та на даний час знаходиться на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні 4-ої міської лікарні.
Лікарі епідеміологи констатують, що влітку завжди відмічається сезонний підйом захворюваності на гострі кишкові інфекції тому необхідно бути особливо уважними. Гостри кишкові інфекції виникають як правило при вживанні недоброякісних продуктів харчування, в яких знаходиться та розмножується інфекційний агент. Джерелом хвороби є хвора на кишкову інфекцію людина або бактеріоносії. При кишкових інфекціях збудник виділяється у зовнішнє середовище з фекаліями інфікованих осіб. При невиконанні елементарних правил особистої гігієни збудник хвороби від людини може потрапити на продукти харчування, воду, забруднити посуд, обладнання, яке використовується при приготуванні їжі. Особливу увагу влітку необхідно приділяти умовам зберігання продуктів харчування. Продукти, що швидко псуються, зберігають у холодильниках при температурі не вище +6 - +8°С. Існують певні терміни їх зберігання, яких необхідно його суворо дотримуватись. Так, м'ясний фарш можна зберігати в холодильнику не більш як 6 годин; торти, тістечка, м'ясні напівфабрикати – 36 годин; смажені котлети – 24 години; варені ковбаси – 48 годин. Додержання правил особистої гігієни, включаючи регулярне миття рук е найважливішім фактором в профілактиці захворювань на кишкові інфекції.
В місті з кожним роком збільшується кількість міст несанкціонованої торгівлі харчовими продуктами. Це створює реальну загрозу для здоров'я мешканців міста. Якщо фрукти та овочі, придбані на «стихійних» ринках можна помити, то вживання молока та молочних продуктів які реалізуються з підлоги та зберігаються при температурі зовнішнього повітря є дуже небезпечним. Тому санітарні лікарі наголошують, будьте обережні влітку, дбайте про своє здоров'я. Тому, що кишкову інфекцію легше попередити чім лікувати.
Завідуюча відділенням епіднагляду
та профілактики інфекційних захворювань Л.І.Коровіна