Ви тут: Новини >> Робоча група з громадської безпеки та відновлення Кременчуцької міської територіальної громади затвердила план діяльності на 2024 рік
Робоча група з громадської безпеки та відновлення Кременчуцької міської територіальної громади затвердила план діяльності на 2024 рік
20 лютого 2024 року відбулося засідання робочої групи з громадської безпеки та відновлення Кременчуцької міської територіальної громади. Під час засідання учасники ознайомилися зі змінами в процедурах подання, реалізації проєктів та міні-ініціатив, які можуть бути втілені у партнерстві з Програмою розвитку ООН. Представники ПРООН також розповіли про інші грантові можливості та про те, як отримати фінансову підтримку від організації.
Присутніх проінформували про плани Асоціації учасницького розвитку громад на лютень-березень 2024 року, зокрема про проведення тренінгів, вебінарів та інших заходів для підвищення потенціалу громадських лідерів та активістів.
Під час засідання Робочої групи було детально обговорено та одноголосно затверджено Операційний план роботи робочої групи з громадської безпеки та відновлення Кременчуцької міської територіальної громади на 2024 рік. Цей комплексний план спрямований на системне підвищення рівня громадської безпеки та соціальної згуртованості в Кременчуцькій громаді. План включає низку заходів, які охоплюють такі ключові напрямки: Розробка Програми комплексного відновлення громади, організація зустрічей з представниками безпекових професій (ДСНС, МВС та інші), розробка проєкту програми «Безпечна громада», надання підтримки і допомоги сім’ям військовослужбовців/ ветеранів, в яких вчинено домашнє насильство, створення та розвиток «ветеранського хабу» тощо.
Робочій групі також представили «Геоінформаційну система моніторингу, аналізу, оцінки та вирішення конфліктів» (скорочено – ГІСМАОВК), як веб-платформу, на якій: висвітлюються новини, події; мепінгуються та рейтингуються конфлікти; спілкується спільнота: аналітики, посередники, радники та експерти; публікується інша інформація. Ініціатива виникла на Консультативній раді з питань соціальної єдності (скорочено – КРС), яка працює при Програмі ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) в Луганській області та складається з громадських лідерів та представників органів влади, допомагає складати і коригувати робочі плани UN RPP за напрямком її роботи «громадська безпека та соціальна згуртованість». Члени КРС допомагають розробляти окремі креативні активності, впроваджувати різноманітні цікаві спільні напрацювання та проєкти, розвиваються самі та намагаються розвивати громадянське суспільство навколо себе, сприяють реформам в державі з урахуванням новітніх та інноваційних підходів у різних сферах. Так, саме після навчання навичкам медіації членів цієї КРС, які також входять й до складу різноманітних організаційних структур при органах влади різного рівня (громади, райони, область), розробили ініціативу під назвою «Впровадження практик ефективного вирішення конфліктів через створення постійної геоінформаційної системи моніторингу, аналізу, оцінки і вирішення конфліктів».
Варто зазначити, що наше місто - одне з не багатьох в Україні, яке тісно співпрацює з міжнародними партнерами у плані реалізації важливих соціальних проєктів, спрямованих на захищеність різних верств населення.
Наразі у Кременчуці втілюється проєкт з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН). Його мета – відновлення міст та громад, які постраждали від війни. У місті створено робочу групу з громадської безпеки та відновлення Кременчуцької міської територіальної громади, яку очолила заступник міського голови Ольга Усанова. До її складу входять представники органів місцевого самоврядування, організації громадянського суспільства, правоохоронні органи, служби надзвичайних ситуацій, служби, що працюють з молоддю, людьми із інвалідністю, людьми похилого віку, внутрішньо переміщеними особами (ВПО) та іншими незахищеними верствами населення, включаючи національні меншини та представників неформальних спільнот.
Робоча група є дорадчо-консультативним органом при виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради і має на меті об’єднання зусиль громадськості, представників місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування, а також інших зацікавлених осіб, для виявлення, обговорення, пошуку шляхів вирішення проблем та усунення негативних факторів, що впливають на стан громадської безпеки та соціальної згуртованості територіальної громади, протидії гендерно зумовленому насильству, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Зустріч проведено в межах проєкту «Створення та розвиток потенціалу робочих груп із громадської безпеки та відновлення у партнерських громадах Полтавської області», яку впроваджує Асоціація учасницького розвитку громад за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4 Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».
Фотогалерея