Ви тут: Новини >> Бажаєш знати все про вакцинацію та як захистити себе та своїх дітей від керованих інфекцій
Бажаєш знати все про вакцинацію та як захистити себе та своїх дітей від керованих інфекцій
Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції і таким чином формує у дитини та дорослого захист проти хвороби. Щеплення – єдиний оберіг від небезпечних хвороб та реалізація права українських дітей на здорове життя. У вакцині, як правило, міститься невелика кількість ослаблених або мертвих форм мікроорганізмів або вірусів, які викликають захворювання. Такої кількості не достатньо для розвитку самого захворювання, але цілком достатньо для формування імунної системи, тобто вироблення антитіл. Згодом антитіла зможуть розпізнавати і атакувати подібні мікроорганізми або віруси при попаданні в організм і знищувати їх.
Щеплення, які внесені до Національного календаря профілактичних щеплень проводяться безоплатно.
За Національним календарем профілактичних щеплень, основний комплекс профілактичних щеплень людина отримує в дитячому віці.
Діти починають отримувати вакцинацію з 1-го дня життя проти 10 інфекцій: проти вірусного гепатиту В, проти туберкульозу (вакциною БЦЖ), комплексними вакцинами проти кашлюка дифтерії правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, епідемічного паротиту, краснухи.
Дану вакцинацію проводять заклади, які надають первинну медичну допомогу за місцем укладення декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу (лікарі педіатри чи сімейні лікарі).
До обов’язкових щеплень в дорослому віці відносяться щеплення проти дифтерії та правця, яке проводять у 16 років, і далі кожні 10 років (без обмеження за віком). Щеплення дорослим проводять вакциною АДП-м (анатоксин дифтерійно-правцевий зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів).
Щеплення проводять заклади охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу за місцем укладення декларації або за територіальним принципом (у випадку, якщо особа не має укладеної декларації).
Дані про проведену імунізацію заносяться в первинну медичну документацію та електронну систему охорони здоров’я.
За інформацією департаменту охорони здоров'я