Ви тут: Новини >> Хвороба лайма: у чому небезпека?
Хвороба лайма: у чому небезпека?
Весна – літо – період, коли треба бути надзвичайно уважними! Активізуються кліщі, які переносять небезпечне інфекційне захворювання – хворобу Лайма! Ймовірність укусу кліща і зараження хворобою Лайма найвища серед людей, які багато часу перебувають на відкритому повітрі, особливо у лісах, лісопарках тощо. Від хворого до здорової людини збудник не передається.
У Полтавській області з початку року вже зареєстрували випадки цього захворювання.
Кліщі – переносники збудників вірусних, риккетсіозних, інших бактеріальних захворювань людей і тварин. Серед людей вони поширюють іксодовий кліщовий бореліоз (хворобу Лайма). Іксодові кліщі, які живуть в траві та зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини, можуть переносити багато хвороб. Найпоширенішими з них – кліщовий вірусний енцефаліт та бореліоз, більш відому як хвороба Лайма.
Щеплення від Лайм-бореліозу не існує. Щоб запобігти присмоктуванню кліщів, фахівці радять:
Постконтактна профілактика. В осіб, які проживають на ендемічних територіях, швидке видалення кліща знижує ризик розвитку захворювання. Зараження малоймовірне, якщо тривалість прикріплення кліща становила менше 24 годин, та високоймовірне, якщо понад 72 години.
Що робити, якщо ви виявили на собі кліща:
- якнайшвидше видаліть його самостійно або зверніться до найближчого медзакладу.
- Обробіть місце укусу хлоргексидином, водою з милом, спиртом тощо.
- Одразу зв’яжіться із сімейним лікарем: очно чи дистанційно.
- Отримайте рецепт на антибіотик, потрібний для знищення борелій, які, можливо, вам передалися.
- Повністю закінчіть призначений лікарем курс антибіотиків, не перериваючи його.
Небезпека хвороби Лайма в тому, що вона може викликати важкі ускладнення. Ранні стадії хвороби добре піддаються лікуванню. Якщо Вас вкусив кліщ, не зволікайте – зверніться до сімейного лікаря. Вчасне виявлення хвороби допоможе уникнути ускладнень.
За матеріалами ГУ Держпродспоживслужи у Полтавській області