Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

12 °C

Ви тут: Новини >> Поради лікарів про те, як поводитися у спекотну погоду

Поради лікарів про те, як поводитися у спекотну погоду

Червень 29, 2016

Поради лікарів про те, як поводитися у спекотну погоду

Лікарі відмічають, що особливо негативно впливають на здоров’я різкі перепади температури та атмосферного тиску. Навіть здорові люди тяжко переносять такі погодні зміни, а хворі на серцево-судинні та інші хронічні захворювання – тим паче.
При тривалому перебуванні в умовах підвищеної температури повітря, порушується процес терморегуляції, організм перегрівається, як наслідок, може виникнути тепловий удар або загострення хронічних захворювань з можливими ускладненнями. Розвиток теплового удару розвивається поступово. Коли настає критичний момент, організм вже не може справитись з перегрівом і забезпечити охолодження тіла, припиняється потовиділення через низький вміст рідини в клітинах, температура різко піднімається до високих цифр, при цьому мозок та інші життєво важливі органи не можуть функціонувати.
Як зробити так, щоб літо нас тільки радувало?
Очевидний рятівний вихід в приміщеннях – кондиціонери або в крайньому випадку-вентилятори. Не рекомендується охолоджувати температуру повітря в приміщені за допомогою кондиціонеру більше, ніж до 23 градусів, щоб не було суттєвої різниці з вуличною температурою. В сонячний час дня бажано тримати вікна з закритими шторами з щільної тканини (або жалюзі). Можна використовувати і спеціальний фольгований папір. Не провітрювати приміщення в сонячний час дня, щоб не допустити гаряче повітря. Відкривати вікна рекомендується зранку максимум до 8.00 та звечора після 19.00. Бажано залишатись в прохолодному приміщені в часи найбільшої сонячної активності – з 12.00 до 16.00. Краще в такий період дня відмовитись від серйозних фізичних навантажень та занять спортом.
У спекотні дні потрібно випивати від 2-х до 3-х літрів чистої води. Добре втамовує спрагу зелений чай. Не рекомендуються кава, алкогольні і солодкі газовані напої. В жаркі дні не бажано включати в свій раціон солону, гостру і солодку їжу, які можуть провокувати спрагу. Не варто перевантажувати свій раціон жирною, калорійною їжею, щоб організм не витрачав додаткові сили в спеку на активне перетравлювання. Краще вживати більше овочів, фруктів. Харчування дробне – 5 -ти разове.
Влітку не допускається носити одяг із синтетичних тканин, які також сприяють перегріванню організму. Натомість рекомендуються у спекотну погоду часті водні процедури (душ, басейн, природні водойми), які очищують пори, охолоджують та освіжають тіло.

Що робити, якщо стало зле?
Одразу необхідно повідомити про це оточуючих, негайно вийти із сонця та випити холодної води. Краще, якщо це будуть сольові розчини. Потім потрібно зайняти горизонтальне положення та охолодити тіло: побризкати його водою, покласти на голову пляшку з холодною водою чи міхур з кригою тощо. Добре, якщо є можливість охолодити місця магістральних судин (ліктьові згини, область шиї, паху) напівспиртовим розчином або горілкою. Швидке випаровування етилового спирту з поверхні шкіри буде сприяти охолодженню.
Якщо стан постраждалого не поліпшується, а з’явилися наступні ознаки:
  • потемніння в очах
-    утруднена розмова
-     запаморочення
-     нудота та блювота
-     значне  підвищення температури тіла
-     біль в серці, лівому плечі
необхідно одразу ж викликати «Швидку медичну допомогу».

За інформацією головного терапевта м. Кременчука  І.І. Божик