Ви тут: Новини >> Алгоритм дій стосовно отримання компенсації за пошкоджене/знищене нерухоме майно в частині, що стосується державної реєстрації нерухомого майна
Алгоритм дій стосовно отримання компенсації за пошкоджене/знищене нерухоме майно в частині, що стосується державної реєстрації нерухомого майна
Звертаємо увагу, що відповідно до Наказу Міністерства юстиції України за №2179/5 від 09.06.2023 року визначено, що державна реєстрація права власності та інших речових прав на нерухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва, майбутні об’єкти нерухомості, місцезнаходженням яких є Автономна Республіка Крим, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Харківська, Херсонська області, місто Севастополь здійснюється незалежно від їх місцезнаходження.
Понад рік, починаючи з травня 2023 року, Департаментом державної реєстрації проводиться значний обсяг роботи щодо державної реєстрації об’єктів нерухомого майна розташованих на територіях тимчасово окупованих російським агресором. З них по: Донецькій області – 557, Луганській області – 109, Харківській області – 92, а також Херсонській, Запорізькій та Миколаївській областей. Здебільшого за реєстрацією нерухомого майна звертаються внутрішньо переміщені особи, майно яких наразі є значно пошкодженим або взагалі знищеним.
Наводимо нижче алгоритм дій стосовно отримання компенсації за пошкоджене/знищене нерухоме майно в частині, що стосується державної реєстрації нерухомого майна.
КРОК 1 - Реєстрація майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (з 2013 року почав діяти):
- Якщо майно вже зареєстровано в ДРРП – отримати інформаційну довідку.
- Якщо майно внесено в електронний реєстр прав власності на нерухоме майно (діяв з 2004 по 2012 рік) – необхідна перереєстрація.
- Якщо відомості про майно містяться на паперових носіях БТІ або право власності не зареєстровано взагалі – необхідно зареєструвати реєструвати об’єкт нерухомості в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Для внесення інформації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно подається:
- правовстановлюючий документ;
- технічний паспорт (за наявності);
- паспорт та ідентифікаційний код.
Відповідна реєстрація права власності проводиться БЕЗКОШТОВНО протягом 5 робочих днів.
У разі надходження відповіді від реєструючих органів (раніше) державний реєстратор вносить інформацію про об’єкт до Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, якщо інформацію не надано або у відповіді зазначено про те, що, наприклад, інформацію неможливо надати через знищення архіву, то єдиним шляхом підтвердження права власності є судове рішення. А, отже, наступний крок.
У разі отримання ВІДМОВИ в державній реєстрації наступний крок – звернення до СУДУ з позовною заявою про визнання права власності на майно. У рішенні суду необхідно зазначити технічні характеристики об’єкта нерухомого майна. Далі з відповідним рішенням суду, яке набрало законної сили необхідно звернутись до будь-якого суб’єкта державної реєстрації в межах України.
Для консультацій та подачі документів на державну реєстрацію звертайтеся у години прийому до Департаменту державної реєстрації (вул.І.Сердюка 27, м.Кременчук).