Ви тут: Новини >> Державна соціальна допомога особам з інвалідінстю з дитинства
Державна соціальна допомога особам з інвалідінстю з дитинства
В області щомісячно через органи соціального захисту населення державну соціальну допомогу отримує близько 14 тисяч осіб з інвалідністю з дитинства.
Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність особам з інвалідністю з дитинства, визначаються медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) закладу охорони здоров’я.
Розмір державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства залежить від групи інвалідності та становить (% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність): особам з інвалідністю з дитинства I групи - 100 %; II групи - 80 %; III групи – 60%.
При цьому, згідно діючого законодавства мінімальний розмір допомоги встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (2361 грн на місяць).
Особам з інвалідністю з дитинства I групи до державної соціальної допомоги встановлюється надбавка на догляд за ними в розмірі відсотку від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:
У разі коли щомісячний розмір державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд особам з інвалідністю з дитинства I групи підгрупи А, не досягає розміру державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, що виплачується на дітей з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років (8044,70 грн), призначається щомісячна доплата в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Також право на призначення надбавки на догляд мають одинокі особи з інвалідністю з дитинства II і III груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду. Таким особам надбавка на догляд надається у розмірі 75 %прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Розміри щомісячної державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства у 2024 році представлено в інфографіці.
Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та надбавка на догляд призначається з дня звернення за призначенням.
Для призначення державної соціальної допомоги, в тому числі з надбавкою на догляд, заявником, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або іншим документом, подає заяву до:
Якщо із заявою звертається опікун або піклувальник, додатково подається копія рішення суду про визнання особи з інвалідністю з дитинства недієздатною та копія рішення суду про призначення опікуна особі з інвалідністю з дитинства або копія документа, що підтверджує повноваження представника закладу (органу опіки та піклування), який виконує функції опікуна.
Одинокі особи з інвалідністю з дитинства II і III груп у заяві про призначення державної соціальної допомоги повідомляють про відсутність працездатних родичів (батьків, дітей), зобов’язаних за законом їх утримувати (незалежно від місця їх проживання). Для призначення надбавки на догляд такими особами додатково надається висновок ЛКК про потребу у постійному сторонньому догляді.
Надбавка на догляд особам з інвалідністю з дитинства І групи призначається одночасно з державною соціальною допомогою, без необхідності подачі додаткових документів.
МСЕК у 3-х денний строк надсилають виписку з акта огляду медико-соціальною експертною комісією особи з інвалідністю з дитинства до органу соціального захисту населення за місцем проживання особи з інвалідністю з дитинства.
Заяву на призначення державної соціальної допомоги також можна подати через портал ,,Дія” або направити поштою на адресу територіального управління соціального захисту населення за місцем проживання.
Якщо особа з інвалідністю з дитинства має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до вищевказаного Закону, ці виплати призначаються одночасно.
За матеріалами Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА