новини за сьогодні
Ви тут: Новини >> Кременчуцькі комунальники проводять 4 - 5 покіс бур’янів та карантинних рослин
Кременчуцькі комунальники проводять 4 - 5 покіс бур’янів та карантинних рослин
З метою запобігання розповсюдженню карантинних рослин і бур’янів, які є причиною виникнення у населення алергічних захворювань, кременчуцькі комунальники постійно проводять заходи з покосу трави і видалення карантинних рослин.
Цьогоріч, у зв’язку із раннім потеплінням, комунальні підприємства міста та управляючі компанії розпочали покіс закріплених за ними територій ще з середини квітня. Наразі проводиться 4, а у деяких місцях і 5 покіс рослинності. За цей час КП «Благоустрій Кременчука» викошено понад 405,5 га, КП «Спецкомбінат ритуальних послуг» - 37 га, КП «Комфортний дім» - 47,88 га, ТОВ «Житлорембудсервіс» - 247, 9 га, ТОВ «Керуюча компанія «Будсервіс» - 68,85 га, ТОВ ЖЕП «Перспектива» - 6,64 га.
Варто зазначити, що останнім часом на території Кременчуцької міської територіальної громади набуває поширення карантинно небезпечна рослина - амброзія полинолиста. Її квітковий пилок є дуже небезпечним і шкідливим для людини, при вдиханні з повітрям він викликає алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Хвороба протікає у вигляді різко вираженого алергійного риніту, кон’юнктивіту, бронхіальної астми, мігрені, кропивниці та супроводжується значним знесиленням організму.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту», з метою ефективної боротьби з карантинними рослинами регулярно виконувати покіс територій, утримувати у належному санітарному стані присадибні ділянки, а також землі, що знаходяться у використанні, повинні всі суб’єкти господарювання незалежно від форм власності - мешканці та власники приватних будинків, голови ОСББ, керівники організацій, підприємств, установ, ФОП тощо.
Звертаємо особливу увагу на те, що порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, в тому числі несвоєчасний покіс трави та видалення бур’янів, тягнуть за собою адміністративну відповідальність у вигляді адміністративного стягнення (ст. 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення) у розмірі від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 - 1360грн.); посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 - 1700грн.).