новини за сьогодні
Ви тут: Новини >> У Кременчуці організовано навчання дітей з особливими освітніми потребами
У Кременчуці організовано навчання дітей з особливими освітніми потребами
Впровадження інклюзивного навчання, системи освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників, дозволяє дітям з особливими потребами не відчувати себе іншими та виключеними з освітніх, культурних і соціальних процесів.
Для вихованців з особливими освітніми потребами у закладах дошкільної освіти Кременчука у 2023/2024 році працювали 25 груп спеціального призначення та 22 інклюзивні групи. Крім цього, 3 заклади загальної середньої освіти № 7, 15, 21 мають у своєму складі внутрішні структурні дошкільні підрозділи, до яких було зараховано 487 вихованців.
За інклюзивною формою здобували освіту 192 учні цієї категорії. Інклюзивне навчання було організовано у 23 школах, де було відкрито 107 інклюзивних класів.
Значну роботу з проведення комплексного обстеження дітей, здійснення оцінки їх розвитку, надання психолого-педагогічних консультацій батькам та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами проводить Кременчуцький інклюзивно-ресурсний центр № 1, на обліку в якому перебувають 858 дітей.
Протягом 2023/2024 н.р. фахівцями ІРЦ було проведено 276 комплексних психолого-педагогічних оцінок розвитку осіб з особливими освітніми потребами, у т.ч. 36 з числа внутрішньо переміщених осіб. Корекційно-розвиткові послуги були надані 46 дітям з особливими освітніми потребами.
Пріоритетним напрямком роботи Центру є також інформаційно- просвітницька діяльність.
На базі інклюзивно-ресурсного центру № 1 постійно проводяться інструктивно – методичні наради, консультативні зустрічі, семінари, працює ресурс – студія для батьків дітей з ООП та школа інклюзивної освіти для педагогічних працівників закладів освіти.
У закладах загальної середньої освіти були запроваджені різні форми індивідуальної освіти. За формою педагогічного патронажу навчалися 73 учні, серед них 46 дітей - інвалідів, 45 дітей були охоплені сімейним (домашнім) навчанням, за формою екстернату здобували освіту 42 учні.
Протягом минулого навчального року 81 учень з вадами мовлення отримував кваліфікаційну допомогу вчителів-логопедів логопедичних пунктів, що працювали на базі 2 закладів загальної середньої освіти: гімназії № 1 та ліцею № 5 імені Т.Г.Шевченка.
За матеріалами департаменту освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради
Фотогалерея