Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

2 °C

Ви тут: Новини >> ЖЕРТВА НАСИЛЬНИЦЬКОГО ЗНИКНЕННЯ: ЯК ДІЯТИ РІДНИМ, ЩОБ ДОПОМОГТИ У ПОШУКУ

ЖЕРТВА НАСИЛЬНИЦЬКОГО ЗНИКНЕННЯ: ЯК ДІЯТИ РІДНИМ, ЩОБ ДОПОМОГТИ У ПОШУКУ

Серпень 30, 2024

Відсутність інформації про особу змушує її рідних і близьких непокоїтися та звертатися до правоохоронних органів за допомогою у пошуках. У розпал війни тимчасово окуповані території України є зоною, де викрадення особи досить розповсюджене явище, адже це метод впливу на населення з метою «виховання» у нього покори.

 

Зникнення особи за особливих обставин (збройного конфлікту, воєнних дій тощо) лише ускладнює її розшук. Проте надії втрачати не варто. У рекомендаціях, підготовлених Комітетом з питань прав людини, зібрана інформація щодо першочергових дій, які необхідно здійснити близьким родичам та членам сімей осіб, зниклих безвісти за особливих обставин:

 

Подати заяву про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, до відповідного територіального органу Національної поліції України.

Важливо: заява про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, може бути подана  не тільки родичем такої особи, а й будь-якою іншою особою, якій стало відомо про зникнення (стаття 18 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин»).

 

Отримати від слідчого Національної поліції України витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) про відкриття кримінального провадження за фактом зникнення особи безвісті за особливих обставин із зазначенням заявника.

Право заявника на отримання витягу з ЄРДР передбачене пунктом 11 частини другої статті 60 Кримінального процесуального кодексу України.

 

Надати слідчому Національної поліції України якомога більше інформації, яка може сприяти розшуку особи, зниклої безвісти за особливих обставин. Це можуть бути:

– відомості про шрами, татуювання, імпланти;

 

– фотокартки та відеозаписи зниклої особи;

 

– копії документів (паспортний документ, ідентифікаційний податковий номер, свідоцтва органів державної реєстрації актів цивільного стану тощо);

 

– медичні документи зниклої особи, зокрема від сімейного лікаря, хірурга, стоматолога, травматолога тощо;

 

– інші наявні відомості та (або) дані про зниклу особу.

 

Надати біологічний ДНК-матеріал для проведення молекулярно-генетичного аналізу (для батька, матері, дітей, братів та сестер зниклої особи).

Відповідні дії здійснюються за направленням слідчого Національної поліції України.

 

Маючи статус заявника та, у встановлених законодавством випадках, особи, потерпілої від кримінального правопорушення, підтримувати зв’язок зі слідчим, який зобов’язаний повідомляти Вас про хід слідства та про заходи, вжиті для розшуку особи.

Важливо: у разі отримання інформації про зникнення особи за особливих обставин або заяви про розшук такої особи Національна поліція України зобов’язана інформувати Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин протягом трьох днів з моменту отримання такої інформації або заяви.

Теги: #Новини