Сьогодні у міськвиконкомі під головуванням міського голови Віталія Малецького відбулося чергове засідання робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та тимчасової робочої групи з питання встановлення податку на земельні ділянки, які перебувають в постійному користуванні суб`єктів господарювання, на якому вже в четверте обговорювали регуляторний акт «Про встановлення податку на нерухоме майно в частині плати за землю на території м. Кременчука на 2017 рік». Участь у обговоренні взяли представники виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, депутати міської ради, представники підприємств міста та підприємці.
На початку засідання перший заступник міського голови Володимир Пелипенко доповів, яких було вжито заходів відповідно до вимог затвердження подібного документу. Він також повідомив, що у процесі обговорення до виконавчого комітету надходили пропозиції від підприємств міста, найбільше листів робоча група отримала від ПАТ «Укртатнафта».
Міський голова Віталій Малецький зазначив, що наразі Кременчук стоїть перед початком формування бюджету наступного року. Одним із головних джерел наповнення міської казни є податок на доходи фізичних осіб, другим, не менш важливим, є плата за землю. Керівник міста зазначив, що саме від показників міського бюджету 2017 року залежить життєдіяльність міста протягом наступного року, функціонування таких важливих галузей, як освіта, медицина, житлово-комунальне господарство, а також вирішення багатьох інших важливих питань. Він зазначив, що заяви про те, що бюджет міста й так перевиконується, а міська влада хоче підвищити коефіцієнт податку на землю до 4%, є популістськими. Вже сьогодні тільки галузі освіти і медицини потребують дотацій значно більших, ніж цифри перевиконання міського бюджету, крім цього, потребують додаткових коштів також такі важливі галузі як житлово-комунальне господарство та соціальний захист населення.
Підтвердила це і заступник міського голови-начальник фінансового управління Тетяна Неіленко. Вона зазначила, що дійсно перевиконання міського бюджету за перше півріччя складає понад 71 млн. грн., з них по ПДФО – на 32 млн. Про те, вже сьогодні галузі сформували свої бюджетні запити з урахуванням тих пропозицій, які подали, у тому числі і депутати міської ради, і вони потребують значно більше коштів, ніж є можливість їм виділити, зокрема: освіта потребує близько 50 млн. грн.. додаткових коштів, більше 48 млн. – галузь охорони здоров’я, понад 107 млн. грн. – необхідно на вирішення нагальних потреб житлово-комунального господарства тощо. Головний фінансист міста говорить, якщо порахувати всі ці пропозиції, то це фактично ще один бюджет 2016 року.
В обговоренні питання виступили також начальнику управління економіки Микола Здойма, начальник управління земельних ресурсів Ірина Безверха, представник Кременчуцької ОДПІ Андрій Любченко, які також говорили про необхідність прийняття цього регуляторного акту.
Точку зору великих промислових підприємств міста, які є основними бюджетоутворюючими, озвучив керівник Асоціації промислових підприємств міста Анатолій Литвиненко. Він зазначив, що у тих складних економічних умовах, в яких сьогодні перебувають промислові підприємства міста, підняття коефіцієнту податку на землю до 4% є вкрай небажаним. Таку ж думку висловили й інші представники підприємств міста, депутати міської та обласної ради, які взяли участь в обговоренні.
Вислухавши всіх виступаючих, міський голова Віталій Малецький зазначив, що всі пропозиції мають бути підкріплені економічними обґрунтуваннями. Він підкреслив, що міська влада завжди підтримує промисловість і бізнес, але не повинна забувати і про соціальну сферу міста, на утримання якої необхідні кошти, тож і мусить шукати баланс у доходах та видатках.
Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко запропонував представникам промислових підприємств до наступного засідання комісії, яке відбудеться 12 липня, надати економічні обґрунтування та пропозиції щодо встановлення їм ставок податку на майно в частині плати за землю.