Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

12 °C

Ви тут: Новини >> ДЕРЖСАНЕПІДСЛУЖБА ІНФОРМУЄ: вода у водоймах Кременчука не відповідає вимогам по мікробіологічним показникам

ДЕРЖСАНЕПІДСЛУЖБА ІНФОРМУЄ: вода у водоймах Кременчука не відповідає вимогам по мікробіологічним показникам

Липень 08, 2016

ДЕРЖСАНЕПІДСЛУЖБА ІНФОРМУЄ: вода у водоймах Кременчука не відповідає вимогам по мікробіологічним показникам

Кременчуцький міськрайонний відокремлений підрозділ лабораторних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» інформує, що при проведенні щотижневого моніторингу води відкритих водойм в місті виявлено перевищення вмісту лактозо-позитивної кишкової палички. Вода не відповідає вимогам по  мікробіологічним показникам. Відбір води проводиться в 2-х точках на Центральному пляжі (початок пляжу в районі кафе «Ахтамар» та наприкінці), та 2-х точках на пляжі в районі парку «Воїнів Інтернаціоналістів», р.Сухий Кагамлик (початок пляжу та біля мостового переходу).
В р.Дніпро в районі кафе «Ахтамар» відмічається перевищення допустимих показників по індексу лактозо-позитивної кишкової палички в 7 разів,  наприкінці пляжу – в 2 рази. В р. Сухий Кагамлик мікробіологічна забрудненість ще більше. Відмічається перевищення нормативних показників в 10 разів на початку пляжу та в 48 разів – біля мостового переходу. Хочу пояснити, що індекс лакозо-позитивної кишкової палички – це орієнтовний показник, який свідчить про загальну бактеріологічну забрудненість водойми. В воді річок м. Кременчука не виявлені збудники особливо-небезпечних інфекційних захворювань, таких як наприклад холера, а також відсутні збудники, які можуть викликати сальмонельоз. Ці дослідження також проводяться в Держсанепідслужбі м. Кременчука.
Однак, значна бактеріологічна забрудненість води відкритих водойм може викликати гострі кишкові інфекції. Хочу нагадати, що для виникнення гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, необхідно щоб збудник потрапив в шлунково-кишковий тракт. При відпочинку на березі річки це можливо при купанні з пірнанням та ковтанням води. Також небезпечно мити руки, фрукти,овочі в річковій воді та вживати їх на пляжі. Особливу увагу при відпочинку біля водойм необхідно приділяти дітям, особливо перших років життя. Як свідчить багаторічний аналіз захворюваності гострими кишковими інфекціями в місті, більшість випадків реєструється серед дитячого населення, біля 80%, інколи і більше, припадає на дітей молодшого віку. Провідними симптомами кишкових інфекцій є рідкі  випорожнення, блювота, які можуть повторюватися, не виключене підвищення температури тіла. Кишкові інфекції ведуть до зневоднення та електролітних порушень, які особливо у малечі та осіб похилого віку  можуть загрожувати життю. Тому, порада лікарів така: при відвідуванні місць відпочинку обов'язково стежте за маленькими дітьми, не дозволяйте їм ковтати воду. Для питних цілей використовуйте кип'ячену, або бутильовану  воду. Мийте руки у спеціальних фонтанчиках, які облаштовані на Центральному пляжі, якість води в них контролюється Держсанепідслужбою міста та відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Після відвідування пляжів, інших міст відпочинку обов'язково мийте руки. Нагадую, що виконання елементарних правил особистої гігієні є запорукою профілактики кишкових інфекції.


Завідувач відділенням епідеміологічного

нагляду та профілактики інфекційних захворювань,
міській позаштатний  лікар-епідеміолог  Лариса Коровіна