Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

11 °C

Ви тут: Новини >> 27 жовтня українці світу відзначають День української мови та писемності

27 жовтня українці світу відзначають День української мови та писемності

Жовтень 25, 2024

 У цей день вшановується пам’ять Преподобного Нестора Літописця (письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря), з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови. Це свято покликане прославляти наше українське мовне розмаїття.

Для більшості громадян України українська мова є рідною. Наша мова дуже цікава, давня і різноманітна, а її милозвучність відзначена в багатьох рейтингах.

 

Цікаві факти про українську мову

 

  • В українській мові налічується близько 256 тисяч слів. 
  • Українська мова відрізняється від споріднених слов'янських мов тим, що в ній є сьомий кличний відмінок.
  • Складно сказати, коли точно зародилася українська мова, через малу кількість письмових знахідок. Проте існує версія про походження української мови в результаті розпаду давньоруської мови. А деякі дослідники вважають, що українська походить від праслов'янської мови і почала формуватися за кілька тисячоліть до нашої ери.
  • У 1933 році з українського правопису вилучили букву "ґ" з ідеологічних міркувань. Букву повернули в алфавіт в 1990 році.
  • Українську мову намагалися заборонити багато разів - найчастіше називається число в 134 спроби заборони. Наша мова пережила 4 століття репресій і лінгвоциду. Найвідомішим документом про заборону української мови вважається Валуївський циркуляр, який мав русифікувати українців.
  • Дуже важливою частиною української мови є її діалекти - унікальні для кожного регіону.
  • Серед творів українською мовою найбільше перекладів має "Заповіт" Тараса Шевченка.  Його перекладено на 140 мов світу.
  • Найпопулярнішою у світі піснею українського походження можна назвати різдвяну пісню "Щедрик". Іноземцям вона відома як "Carol of the bells".
  • Важливою частиною українського фольклору є народні казки. Найдавнішими українськими казками вважаються "Пан Коцький", "Солом'яний Бичок", "Котигорошко", "Дівчина і Місяць", "Ох", "Івасик-Телесик".

 

Теги: #Новини