Ви тут: Новини >> Порядок надання фінансової підтримки на встановлення електрогенеруючих установок
Будівництво нових альтернативних джерел енергії - це шлях до енергетичної стійкості в цілому. Нині держава створює умови для швидкого розвитку розподіленої генерації з мінімальною кількістю бюрократичних процедур та можливостями залучення фінансування для таких проєктів. Із цією метою Кабмін постановою від 07.06.2024 № 673 затвердив Порядок надання фінансової державної підтримки фізичним особам, які встановлюють у власних домогосподарствах генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії. Зокрема:
- Для приватних домогосподарств діє програма пільгового кредитування під 0% для закупівлі обладнання і встановлення у власних домогосподарствах сонячних панелей з системами накопичення енергії та вітрових установок. Держава повністю компенсуватиме відсоткову ставку за такими кредитами впродовж 10 років, а сума кредиту на придбання та встановлення гібридної системи електропостачання може складати до 480 тис. грн.
- Для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) передбачена програма державної підтримки «Доступні кредити 5–7-9%». За умовами кредитування, надається сума до 5 млн грн терміном до 5 років під 7% річних. ОСББ та ЖБК у межах цієї програми зможуть отримати до 70% вартості проєкту після його облаштування. Програма працюватиме у комбінації із програмою «ГрінДІМ».
- Для використання програми пільгового кредитування, керівництво ОСББ чи ЖБК має подати заявку до одного із 46 банків, які співпрацюють з Фондом розвитку підприємництва за програмою «Доступні кредити 5 –7-9» та надати пакет необхідних документів, встановлених банком.
Наразі кредитні продукти для громадян вже доступні в АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ «Сенс Банк», АТ "КБ «Глобус».
Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи за матеріалами «Урядового порталу»