Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

10 °C

Ви тут: Новини >> Відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Липень 28, 2016

Відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Сьогодні у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради  під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.
Розглядалися питання про стан забезпечення протипожежного захисту об’єктів з масовим перебуванням людей, стан протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості в місті Кременчуці; стан утримання джерел протипожежного водопостачання на території міста та про заходи направлені на попередження отруєнь грибами та недопущення розповсюдження рослин, які викликають алергічні захворювання.
Начальник Кременчуцького міськврайонного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Сергій Геращенко. Він повідомив, що на території м. Кременчука розташовано 14 житлових будинків підвищеної поверховості. На даний час у 10-ти 14-ти поверхових житлових будинках системи пожежної сигналізації відремонтовані, сигнали від них виведені на пульт цілодобового пожежного спостереження  міста. Залишаються не оснащеними такими системами 4 будинки ОСББ. Варто зазначити, що кошти на ремонт системи пожежної сигналізації цих будинків за умови співфінансування виділялися з бюджету міста, але мешканці не зібрали необхідну частину коштів, тому її і не було встановлено. Про те, за словами головного рятувальника міста ситуація у Кременчуці в цьому питані значно краща ніж у Полтаві та сусідньому Комсомольську. Сергій Геращенко також підняв питання про необхідність придбання спеціальної техніки для гасіння пожеж у будинках підвищеної поверховості.
Обговорили на засіданні комісії також необхідність утримання в належному стані та ремонту пожежних гідрантів. Сергій Геращенко говорить, що із  близько 1200 існуючих у місті пожежних гідрантів 11  відсотків не працює, бо потребує ремонту або повного відновлення.
Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко поставив завдання перед управлінням житлово-комунального господарства та КП «Кременчукводоканал» провести інвентаризацію всіх пожежних гідрантів, визначитися з тим,  які потребують першочергового ремонту та відремонтувати їх. Начальник УЖКГ Іван Москалик повідомив, що минулого року було відремонтовано 11 пожежних гідрантів, цього року планують відновити  стільки ж.
Обговорили на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій і питання щодо необхідності попередження отруєнь дикорослими грибами та недопущення розповсюдження карантинних рослин. В.о. начальника  управління Держпродспоживслужби Богдан Гаврик повідомив, що в Україні щороку фіксується кілька сотень випадків отруєння людей грибами, серед них є і фатальні. З початку цього року у Кременчуці від отруєння дикорослими грибами постраждали 2 особи. Оскільки під отруєнь зазвичай припадає на серпень-вересень місяць, перший заступник міського голови Володимир Пелипенко зазначив, що вже сьогодні необхідно активізувати проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо небезпеки вживання дикорослих грибів, попередити керівників ринків про недопущення торгівлі ними. Відповідна робота в обов’язковому порядку має бути проведена і в навчальних закладах міста.
Обговорили також боротьби із карантинними рослинами, в тому числі амброзією. Начальник УЖКГ Іван Москалик повідомив, що КП «Благоустрій Кременчука» станом на сьогоднішній день викошено більше 500 га міських територій. Такі ж заходи вживають і управляючі компанії, але проблемних місць залишається ще багато. За словами головного комунальника міста, кращий метод боротьби з амброзією – видалення її з коренем, але він надзвичайно дорогий і трудоємний. Він також звернув увагу на те, що мешканці приватного сектору часто не слідкують за своїми садибами і не видаляють на своїх земельних ділянках ц небезпечну рослину.
Володимир Пелипенко запропонував залучити до роботи з населення фахівців районних управлінь із благоустрою та  наступного року у рамках експерименту закласти в бюджеті кошти, щоб фінансувати заходи із ручного виривання амброзії.