Ви тут: Новини >> Кременчуцька міська влада разом з кременчуцькою громадою продовжують з’ясовувати причини неприємного запаху в повітрі Кременчука
Кременчуцька міська влада разом з кременчуцькою громадою продовжують з’ясовувати причини неприємного запаху в повітрі Кременчука
Що є причиною неприємних запахів у повітрі Кременчука, і від чого саме потерпають кременчужани - це питання ось уже декілька місяців серйозно непокоїть як мешканців міста, так і міську владу. Cпільними зусиллями міської влади та активістів організації "За чистий Кременчук" вдалося досягти певних зрушень у вирішенні цього питання. Наразі завершує свою роботу комісія Державної екологічної інспекції у Полтавській області, яка протягом останніх тижнів перевіряла підприємства північного промислового вузла міста. Поки що не оприлюднено офіційних результатів перевірки, тому активісти стурбовані, чи не замовчать перевіряючі реальні факти, і чи буде таки встановлено, хто і чим труїть повітря.
На чергове зібрання усіх небайдужих до даної проблеми покликали 15 серпня активістки Анна Бутова та Тетяна Дороднова. На зустріч з городянами прийшли міський голова Віталій Малецький, перший заступник міського голови Володимир Пелипенко, секретар міської ради Юрій Гриценко, начальник відділу екологічної безпеки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Олексій Федюн. До розмови приєдналася і депутат міської ради Тетяна Сідерко.
Як зазначив міський голова Віталій Малецький, на сьогодні ще рано підбивати підсумки роботи екологічної інспекції, бо повного звіту про свою роботу та висновки щодо проведених досліджень інспекція не надала. Відомо лише, що на ТЕЦ ПАТ «Полтаваобленерго» виявлені невідповідності щодо використання мазуту – цьому підприємству дозволено використовувати мазут лише в разі аварійної ситуації не більше 48 годин на рік, а насправді мазутом топлять вже досить довгий період. Міська влада тримає це питання на контролі і теж зацікавлена в достовірних результатах перевірок, тож готова разом з активістами продовжувати шукати істину. Розуміючи серйозність даної проблеми, керівництво міста працює зараз над питанням дооснащення муніципальної лабораторії, аби місто могло робити більший спектр лабораторних досліджень – наразі лабораторія робить аналізи лише за 11 показниками, і навіть такий компонент як фенол виявити їй не під силу. Це питання не з дешевих, а міський бюджет не гумовий, тож повний спектр досліджень на вміст компонентів у повітрі – це питання майбутнього. Зараз залишається чекати, що скаже обласна інспекція, а потім є ще можливість звертатися до єдиного в Україні Київського інституту, аби той зробив аналіз кременчуцького повітря. Тож боротьба кременчуцької міської влади і кременчуцької громади за екологічно чисте повітря в Кременчуці триває.