Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

14 °C

Ви тут: Новини >> Питання контролю за станом атмосферного повітря в індустріально розвиненому місті є життєво необхідним, - міський голова Віталій Малецький

Питання контролю за станом атмосферного повітря в індустріально розвиненому місті є життєво необхідним, - міський голова Віталій Малецький

Серпень 17, 2016

Питання контролю за станом атмосферного повітря в індустріально розвиненому місті є життєво необхідним, - міський голова Віталій Малецький

17 серпня у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради відбулося позачергове засідання з питань ТЕБ і НС під головування міського голови Віталія Малецького та його заступника Володимира Пелипенка,  де заслуховувалися результати перевірки стану атмосферного повітря в районі Північного промислового вузла, проведеної Державною екологічної інспекції Полтавської області. Захід відбувся за  участі Олексія Федюна - начальника відділу екологічної безпеки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області; Максима Середи  - начальника управління охорони здоров'я виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області; Дмитра Дрягуна  - старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Полтавської області; Олексія Алєксєєнка - директора філії Кременчуцької ТЕЦ ПАТ «Полтаваобленерго»; Олександра Ковальчука - головного спеціаліста з охорони навколишнього середовища ПАТ «Укртатнафта»; Наталі Макаренко - начальника відділу ОНС ПАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю»; Володимира Андрусика - інженера – еколога промивально-пропарювальна станція ВП «Вагонне депо Кременчук»; Ігоря Піддубного - заступника голови комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА.
Нагадаємо, що така перевірка була ініційована громадою та Кременчуцькою міською владою, депутатами міської ради на підставі багато чисельних скарг жителів міста на неприємний запах у повітрі. Начальник відділу екологічної безпеки Олексій Федюн зауважив, що, зважаючи на такі звернення,  з кінця травня місяця поточного року  Муніципальна екологічна лабораторія перейшла працювати з планового у позаплановий режим роботи. Саме в цей період під час досліджень атмосферного повітря на вміст у ньому шкідливих речовин  були виявлені перевищення норм по фенолу та сірководню. Відразу на підприємства, що розташовані в районі північного промислового вузла,  були  направлені відповідні запити, у відповідях яких зазначено, що останні працюють у звичайному режимі, порушень технологічного процесу на виробництвах  не зафіксовано. Головний еколог міста зауважив, що разом із тим від кременчужан періодично продовжували надходити скарги на неприємний запах  у повітрі. Щоб з’ясувати ситуацію та, головне, попередити  забруднення атмосферного повітря Кременчуцька міська влада спрямувала звернення до всіх служб, до компетенції яких входять питання контролю за станом атмосферного повітря, зокрема, Державної екологічної інспекції Полтавської області, прокуратури міста, Держспоживчслужби України, Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень  ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр  МОЗ України». Паралельно на останньому засіданні сесії Кременчуцької міської влади депутати також ухвалили звернення до Кабінету Міністрів України,  Державної екологічної інспекції України, Міністра внутрішніх справ та Генерального прокурора щодо тримання питання недопущення забруднення атмосферного повітря у Кременчуці на постійному контролі.  
Як зазначив старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Полтавської області Дмитро Дрягун, із 27 липня до 9 серпня на трьох підприємствах північного промислового вузла проводилися перевірки у сфері охорони атмосферного повітря. Проби  повітря були взяті на виході стаціонарних джерел. Результати вказали на те, що викиди здійснювалися відповідно до дозвільних документів. Враховуючи те, що перевірка передбачала проведення комплексного вивчення ситуації,  проби бралися і на інших виробничих об’єктах промислових підприємств. Було виявлено деякі порушення, які на місцях мають бути вирішеними.
Заслухавши звіт  представника Державної екологічної інспекції Полтавської області, у учасників наради виникло чимало запитань наприклад того, в чому причини появи неприємних запахів у повітрі,  яким чином на місцях мають впливати на дотримання промисловими підприємствами чинного  законодавства в частині охорони атмосферного повітря, тощо.
Як приклад негативного впливу екології в індустріально розвиненому місті на здоров’я городян навів керівник управління охорони здоров’я міста Максим Середа. За його інформацією, якщо в останні 5 років показник зростання хвороб населення міста від погіршення екологічного стану коливався на рівні 5-7%, то тільки   за 1 півріччя поточного року він зріс до 12%.  
Міський голова Віталій Малецький зазначив, що незважаючи на непросту ситуацію в економічній сфері, екологічними проблемами нехтувати не можна. Необхідно спрямовувати всі наявні ресурси як на місцях, так і на промислових підприємствах на впровадження новітніх технологій у природоохоронній  сфері, на встановлення сучасних модернізованих очисних споруд, приладів контролю за викидами.  Керівник міста наголосив, що результати перевірки, ініційованої громадою в тому числі, мають стати обов’язково публічними.  У разі виявлення порушників природоохоронного законодавства, до останніх слід обов’язково  застосовувати санкції,  передбачені чинними законодавством. На подальше – для конструктивного вирішення екологічних проблем міста необхідно розширювати список підприємств, які  мають підпасти під подібні перевірки, а  не обмежуватися лише декількома об’єктами господарювання.  


Фотогалерея