Експерти ПРОЕКТУ ПРОМІС презентували ПРОФІЛЬ міста Кременчука
8 вересня у міськвиконкомі під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка відбулося друге засідання робочої групи, що в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» вирішуватиме питання просування промислової продукції Кременчука на зовнішні ринки. Кременчук став одним із партнерів Проекту ПРОМІС, який фінансується Урядом Канади через Міністерство закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади і виконується Федерацією канадських муніципалітетів. Всього в нашій країні партнерські відносини з цим проектом мають 16 міст із 4 регіонів. Фінансування впровадження програми має розпочатися з квітня 2017 року.
У рамках вчорашнього засідання координатори Проекту ПРОМІС презентували кременчужанам матеріали для Стратегічного плану розвитку міста Кременчука – його Профіль. Базою цього документу стали фактичні дані, отримані від кременчуцьких підприємств різної форми власності та спеціалістів відповідних служб. До уваги бралися кращі практики міжнародного досвіду. Окреслюючи профіль Кременчука, консультант Проекту ПРОМІС Наталя Бойко зауважила, що основною проблемою розвитку місцевої промисловості є вихід її підприємств на зовнішні ринки. Разом із тим відмітила позитивну динаміку, що може допомогти кременчуцькому продукту стати конкурентноспроможним і експортованим за кордон. Серед позитивних тенденцій Наталя Бойко назвала рівень доходів і заробітної плати штатних працівників у Кременчуці, яка в порівнянні з містами –конкурентами посідає другу позицію. По показнику, що стосується обсягу реалізованої продукції на одну людину, Кременчук також розташувався на 2-ому місці. Частка малих кременчуцьких підприємств у загальному випуску продукції складає 58,5%, а це, в свою чергу, говорить про сприятливі умови для ведення в місті малого та середнього бізнесу. Надходження до міського бюджету за різними видами податків також має приріст. Наталя Бойко звернула увагу на те, що в частині експорту-імпорту товарів і послуг із загального підсумку (100%0 по Полтавській області Кременчук має лише 13% експорту та 27,6 % - імпорту. Разом із тим, спостерігається бажання з боку суб’єктів підприємницької діяльності вкладати свої власні інвестиції в розвиток і модернізацію підприємств.
Консультант проекту ПРОМІС Ігор Корчак зупинився на опитуванні представників бізнесу міста Кременчука. Зокрема, він зауважив, що опитані респонденти визначили найважливіші сторони міста, якими є: потужний промисловий центр; активні громадські організації; достатньо розвинена інфраструктура; діяльність ЦНАПу; висококваліфіковані кадри; вдале географічне розташування.
На своєму наступному засіданні члени робочої групи будуть працювати над проектом створення Стратегічного плану розвитку міста Кременчука.