Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

12 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> У міськвиконкомі відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення

У міськвиконкомі відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення

Вересень 15, 2016

У міськвиконкомі відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення

15 вересня у міськвиконкомі під головуванням заступника міського голови Ольги Усанової відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Участь у ньому взяли  представники міськрайонного центру зайнятості, підприємств різного сектору бізнесу, фахівці служб органу виконавчої влади міста  та  засоби масової інформації Кременчука. Питання, що обговорювали, стосувалося стану ринку праці в місті за 1 півріччя 2016 року. Вцілому, у звітному періоді на обліку в  Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості перебувало 3230 громадян із яких 1229 із повною вищою освітою, 698 – базовою або неповною вищою освітою, професійно-технічною освітою – 1043 особи та середньою освітою – 260 громадян.
Як зазначила заступник директора Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості Людмила Кузнєцова, в центрі застосовують різні заходи, які дозволяють пом’якшити наслідки безробіття. За її інформацією, протягом 1 півріччя за сприянням центру зайнятості на вільні та новостворені місця було працевлаштовано 2900 незайнятих громадян, у тому числі 903 безробітних. Комплексом  різних послуг та матеріальним забезпеченням було охоплено 7378 безробітних громадян, 21 безробітний захистив бізнес-план та отримав одноразову допомогу на відкриття власної справи.
Людмила Кузнєцова наголосила, що в звітному періоду велика увага приділялася трудовій реабілітації осіб із обмеженими можливостями, які бажають працювати. Із такої категорії громадян у службі зайнятості отримали послуги 277 осіб, із них 21 – було працевлаштовано, 2 – направлені на підвищення кваліфікації, 8 – залучені до громадських оплачувальних робіт. Вцілому, станом на 1 липня 2016 року в центрі зайнятості на обліку знаходиться 129 безробітних інвалідів.
Заступник директора Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості також повідомила, що в першому півріччі на  громадські оплачувальні  роботи тимчасового характеру було направлено 624 безробітних, з яких 25 – вимушених переселенців.
Окрім того, ефективно працює міськрайонний центр зайнятості у напрямку професійного навчання. У рамках звітного періоду профорієнтаційними заходами було охоплено 17 063 громадян. Щодо стану роботи за напрямком працевлаштування вимушених переселенців, то в 1-ому півріччі на обліку перебували 95 таких громадян, з них працевлаштовані 22 особи,  3 - отримали матеріальну допомогу на відкриття власної справи. Що стосується забезпечення робочими місцями демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО, то за січень-червень поточного року на обліку перебували 194 чоловіка,  28 були працевлаштовані, 7 проходять стажування у роботодавця з подальшим працевлаштуванням, 5 – брали участь у тимчасових оплачувальних громадських роботах.  
Людмила Кузнєцова зауважила, що на сьогоднішній день спостерігається дисбаланс між попитом та пропозиціями на робочу силу, оскільки наявні вакансії не відповідають профорієнтаційному рівню безробітних. У зв’язку з цим Центр зайнятості постійно проводить просвітницькі заходи для безробітних і роботодавців, аби вирішити дану проблему.  Також у цьому напрямку безробітним пропонується пройти стажування у підприємця. Такий вид послуги є вигідним як для безробітного, так і для підприємця, в якого він стажується. Зокрема, перевага для стажувальника полягає в тому, що протягом стажування на новому робочому місці він залишається клієнтом центру зайнятості.  А роботодавець, якщо після проходження стажування надасть офіційне робоче місце цьому громадянину, впродовж року не сплачуватиме єдиний соціальний внесок.   Наразі значні компенсації передбачаються для роботодавців, які працевлаштовують до себе учасників АТО. За роз’ясненням роботодавці мають звертатися до центру зайнятості.
Заступник міського голови Ольга Усанова підкреслила, що в даний час питання працевлаштування безробітних, створення нових робочих місць є одним із нагальних, що має вирішуватися за співпраці державних установ і підприємств різної форми власності. Працюючи над цим, необхідно використати всі наявні ресурси аби забезпечити робочими місцями демобілізованих учасників АТО та вимушених переселенців.
       

Фотогалерея