Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

11 °C

Ви тут: Новини >> Що треба знати про строкову військову службу

Що треба знати про строкову військову службу

Жовтень 05, 2016

Що треба знати про строкову військову службу

За інформацією тимчасово виконуючого обов’язки начальника Головного управління персоналу — заступника начальника Генерального штабу ЗС України генерал-майора Володимира Талалая, під час призову, що проходитиме у жовтні — листопаді 2016 року, на строкову військову службу планується призвати 13 908 осіб. З них до лав Збройних Сил України — 7 908, Національної Гвардії України — 5 000 осіб, Державної спеціальної служби транспорту — 1 000 осіб.
Генерал-майор Володимир Талалай зауважив, що на даний час на призовних комісіях здійснюється вивчення особистих якостей призовників та медичне обстеження. Відправки молодого поповнення до військ (сил) розпочнуться з 4 жовтня 2016 року і завершаться 30 листопада 2016 року.  Обсяги осіннього призову менші у порівнянні з минулим весняним призовом на 2 700 осіб, тож підстав для очікування труднощів з невиконанням плану немає. Володимир Талалай наголосив, що жоден строковик не буде направлений до складу сил та засобів АТО.
Довідка. Призов проводиться відповідно до Указу Президента України від 29 березня 2016 року № 122/2016 «Про звільнення в запас в/службовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову в/службу у 2016 році» та розпорядження КМУ від 22.09.2016 № 684-р «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову в/службу, обсягу видатків для проведення призову у жовтні — листопаді 2016 року».
Призовникам, які призиваються на строкову військову службу встановлені наступні матеріальні пільги та виплати (стосується особливого періоду, який існує на даний час в державі).

1. При призові на строкову військову служу:
- виплачується військовими комісаріатами грошова допомога в розмірі двох мінімальних заробітних плат – визначено постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 року №587.

2. Під час проходження строкової військової служби:
- за працівниками, призваними на строкову військову службу, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форм власності – визначено Кодексом Законів про працю (стаття 119).

3. При звільненні зі строкової військової служби:
- виплачується органами соціального захисту за поданням військового комісаріату матеріальна допомога громадянам України, які звільнилися з військової служби, в розмірі:

середньої заробітної плати на день призову, але не менше мінімальної заробітної плати встановленої на день призову (для громадян, які працювали на підприємствах, установах, організаціях);

мінімальної заробітної плати, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали) - визначено постановою Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2015 року №185.






За інформацією тво військового комісара Кременчуцького
об’єднаного міського військового комісаріату
майора                                                                                 М.Г. ВОЛКОВА