Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

9 °C

Ви тут: Новини >> У Кременчуці відновлено роботу ангіографічної установки

У Кременчуці відновлено роботу ангіографічної установки

Жовтень 25, 2016

У Кременчуці відновлено роботу ангіографічної установки

Цього тижня у Кременчуці відновлено роботу ангіографічної установки, що була  встановлена у ІІІ міській лікарні понад 2 роки тому. Кременчуцькій міській владі вдалося вирішити питання продовження оренди цього високотехнологічного обладнання та забезпечення його роботи.
За словами начальника міського управління охорони здоров’я Максима Середи, за цей час проведено декілька десятків  високотехнологічних обстежень судин серця.  Завдяки їй можуть проводитися  обстеження не тільки судин серця, а й судин головного мозку, судин кінцівок, судин органів малого тазу. Головний медик міста говорить, що у подальших планах  -  використовувати її  для того, щоб обстежувати на ній пацієнтів з гострим коронарним синдромом або вже наявністю інфаркту-міокарда з метою проведення вчасного стенування судин серця. Максим Середа говорить, що потрібно забезпечити роботу цієї установки  цілодобово 7 днів на тиждень, щоб можна було в ургентному порядку у будь-який день тижня приймати таких хворих.
«Це установка приватна, вона працює у місті  за принципом державно-приватного партнерства, оскільки такі високотехнологічні установки  надзвичайно дорогі і їх не може собі дозволити міський бюджет, але, звичайно, з урахуванням  соціальної складової», - наголошує Максим Середа.  В цьому році в бюджеті міста були виділені кошти для придбання стентів та необхідних виробів медичного призначення для проведення ангіографії для пацієнтів пільгових категорій. Четверо пацієнтів за цією програмою цього року  вже отримали таку допомогу. Головний  медик міста говорить, що у планах на наступний рік -  прийняття програми «Стоп-інфаркт», яка працює в великих містах, в таких як Київ, Одеса, Вінниця.  Завдяки їй допомога при гострому коронарному синдромі надаватиметься  за рахунок міського бюджету не тільки пільговим категоріям кременчужан, але всім ургентним хворим. Всі інші планові втручання, профілактичні та діагностичні  дослідження  будуть платними, але вони будуть доступними за ціною, не вищою ніж в інших містах України.
За словами головного лікаря ІІІ міської лікарні Віктора Сичова, сьогодні проводяться ангіографічні дослідження та стентування  судин серця спеціалістом з м. Києва. В майбутньому  планують організувати роботу на ангіографі двох фахівців, а також створити на базі ІІІ міської лікарні кардіохірургічний центр. Віктор Сичов говорить, що наразі у Кременчуці  діє лише екстрена кардіологія, у планах - створити  на базі лікарні замкнутий цикл кардіохірургії, починаючи від обстежень поліклінічних до хірургії на відкритому серці. Про це є домовленість з інститутом серця. У Кременчуці за рік фіксують  близько трьохсот інфарктів, більшість з пацієнтів можуть бути продіагностовані за допомогою ангіографа у період від 4 до 6 годин, і їм вчасно може бути проведене стентування. Віктор Сичов також зазначає, що вдалося домовитися із клінікою «Альфа Медіка» та зменшити вартість процедури від 7 тис. грн.. до 5,5 тис. грн.

Фотогалерея