Ви тут: Новини >> У Вищому професійному училищі №7 відкрили музей історії Голокосту та Другої Світової війни
У Вищому професійному училищі №7 відкрили музей історії Голокосту та Другої Світової війни
28 жовтня для нашої країні - це особлива історична дата: День визволення України від фашистських загарбників, день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. До Книги пам'яті України занесено імена 6210 кременчужан, які загинули в роки Другої світової.
Цього дня у Кременчуці у Вищому професійному училищі № 7 відкрили кабінет-музей історії Голокосту та Другої Світової війни. У заході взяли участь міський голова Віталій Малецький та його заступник Ольга Усанова, представники виконавчого комітету міської ради, краєзнавчого музею, єврейської громади, учні та педагогічний колектив навчального закладу.
Допомагали і допомагають навчальному закладу у створенні музею Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» (м.Дніпро), Благодійний фонд «Марш життя» (м.Кременчук), Благодійна організація Rememberus. org (переклад: Пам'ятайте нас) м. Бостон, Сполучені Штати Америки.
За словами керівника начального закладу Миколи Несена, відкриття музею саме цього дня пов’язане з двома подіями - Днем визволення України від фашистських загарбників та розстрілом фашистськими окупантами у Кременчуці 28 жовтня 1941 року на Піщаній горі (як колись називали Піски) 3000 євреїв - жінок, дітей, літніх людей.
Міський голова Віталій Малецький зазначив, що кременчужани повинні пам’ятати історію свого міста, в тому числі і такі страшні події, щоб не допускати їх у майбутньому. Дуже добре, що у Кременчуці відкрито такий музей, який розповідає про історію Голокосту, пов’язану саме з нашим містом. На думку керівника міста, важливо і те, що відкрито його саме у навчальному закладі, щоб молодь, яка тут навчається вивчала історію і розмірковувала над сенсом життя і роллю людини в ній.
Право для відкриття кабінету-музею Голокосту та історичних подій Другої світової війни у Кременчуці було надано міському голові Віталію Малецькому та директору ВПУ №7 Миколі Несену, які перерізали символічну стрічку. Після чого всі присутні мали можливість оглянути кабінет-музей та переглянути відеофрагмент «Визволення Кременчука».