Ви тут: Новини >> Відбувся семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи і педагогів – організаторів «Формування громадянської компетентності школярів у системі виховної роботи навчального закладу»
Відбувся семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи і педагогів – організаторів «Формування громадянської компетентності школярів у системі виховної роботи навчального закладу»
28 жовтня 2016 року відбувся семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи і педагогів – організаторів «Формування громадянської компетентності школярів у системі виховної роботи навчального закладу», присвячений розумінню проблем та механізму подолання труднощів, які виникають у роботі під час формування основних компетенцій школярів.
У теоретичному блоці семінару була презентована проектна діяльність як метод формування громадянської активності учнівської молоді. Під час інформаційного рингу, який відбувся у Посольствах Республіки Індонезія та Литовської Республіки в Україні, координатори виховної роботи в закладах освіти мали можливість ознайомитись з досвідом освітньої галузі Індонезії та актуальною проблемою розвитку освіти у Литві.
Радник з питань культури Посольства Республіки Індонезія в Україні пан Норвін Арвар та співробітник цього відділу пан Прабово Хімаван розповіли про важливість формування моральних цінностей у суспільстві та пріоритети у вихованні підростаючого покоління, що базуються на основі національної культури.
Литовськими колегами були висвітлені суттєві аспекти розвитку неформальної освіти у контексті сучасних освітніх тенденцій, теоретичні основи виховання дітей та учнівської молоді у позашкільних навчальних закладах, розкриті сутність, теоретичні позиції та методичні аспекти проблеми виховання соціально компетентної особистості як суттєвого результату навчально-виховного процесу, специфіку соціально-виховного середовища. У ході зустрічі було наголошено на необхідності формування в особистості ціннісного ставлення до навколишньої дійсності та самої себе, активної за формою та моральної за змістом життєвої позиції. Говорили також про важливість збереження позашкільних навчальних закладів, діяльність яких охоплює вільний час дітей та молоді, заснована на добровільності, особистісно орієнтованому підході до інтересів і здібностей кожного вихованця, є різноспрямованою та поліваріативною.
У Посольстві Литовської Республіки в Україні з кременчуцькими педагогами спілкувались Міністр – Посланник Литовської Республіки пан Гвідас Кєрушаускас, депутат Литовського парламенту (Сеимаса), член Комітету освіти, науки і культури, колишній міністр освіти Литви (2008-2012 роки) пан Гинтарас Степонавичюс та директор Центру дітей і молоді Литви, віце-президент Європейської асоціації неформальної освіти дітей і молоді пан Валдас Янкаускас.
За інформацією міського департаменту освіти