Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

7 °C

Ви тут: Новини >> Підсумки навчального семінару «Практичне застосування Стратегічної екологічної оцінки» для представників виконавчої влади та органів місцевого самоврядування

Підсумки навчального семінару «Практичне застосування Стратегічної екологічної оцінки» для представників виконавчої влади та органів місцевого самоврядування

Листопад 04, 2016

Підсумки навчального семінару «Практичне застосування Стратегічної екологічної оцінки» для представників виконавчої влади та органів місцевого самоврядування

25-26 жовтня 2016 року у м. Києві відбувся навчальний семінар з питань практичного застосування Стратегічної екологічної оцінки (СЕО)*, який був організований Міністерством екології та природних ресурсів України у співпраці з Європейською економічною комісією ООН, Інститутом законотворчості та інформаційних технологій та Проектом ПРОМІС** у рамках фінансованої Європейським Союзом Програми «Екологізація економіки у країнах Східного партнерства» (EaPGREEN).
Програма EaPGREEN має на меті прискорення процесу переходу країн Східного партнерства до «зеленої» структури економіки.

У тренінгу взяло участь 38 представників органів місцевої влади, відповідальних за розроблення документів державного планування, державних службовців, осіб управлінського персоналу, які задіяні в підготовці та прийнятті документів політики (політик, стратегій, планів, програм) на національному, регіональному та локальному рівнях з чотирьох областей України: Вінницької (місто Ладижин), Запорізької (міста Бердянськ, Енергодар), Івано-Франківської (місто Долина) і Полтавської (міста Кременчук, Горішні Плавні, Миргород), які є частиною Проекту ПРОМІС**, а також представників департаментів екології та природних ресурсів та охорони здоров’я з обласних державних адміністрації цих чотирьох областей.
Від органів місцевого самоврядування міста Кременчука участь у тренінгу взяв начальник відділу екологічної безпеки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради – Олексій Федюн. За підсумками проведеного навчального семінару учасникам практичного тренінгу – посадовим особам регіональних та місцевих органів влади, відповідальним за розроблення документів державного планування, були видані відповідні Сертифікати.
Учасники у ході тренінгу отримали інформацію та знання стосовно:
-    Протоколу про СЕО та міжнародною практикою його впровадження;
-    основних положень Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»;
-    інтеграції СЕО в процес стратегічного планування;
-    визначення обсягу СЕО (скопінг).
-    методології проведення СЕО та українського досвіду її здійснення;

Під час інтерактивних сесій представники державних органів влади та місцевого самоврядування за допомогою тренерів з Міністерства екології та природних ресурсів та національних експертів з ПРОМІС (PLEDDG) мали змогу виконати практичні завдання, у т.ч.:
підготувати Технічне завдання для Стратегічної екологічної оцінки (СЕО)*;
визначити участь у повноважених органів, громадськості та заінтересованих сторін в СЕО;
врахувати результати СЕО в документах державного планування.

Оскільки на законодавчому рівні передбачається введення обов’язковості проведення Стратегічної екологічної оцінки (СЕО) як інструменту планування політики розвитку на національному регіональному та місцевому рівнях, учасники тренінгу відзначили своєчасність та ефективність проведення тренінгу в контексті прийняття Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», а також висловили велику подяку організаторам і и EaP GREEN за можливість інтерактивного навчання.

Надана інформація, її обговорення дали змогу учасникам переконатися, що СЕО є важливим і необхідним  інструментом у процесі розроблення документів державного планування для розвитку міст і областей. Такі заходи необхідні для нарощування потенціалу і виконання Закону.

Примітки та посилання:

* - Стратегічна екологічна оцінка (СЕО) — оцінка ймовірних екологічних, у тому числі пов’язаних із здоров’ям населення впливів, яка включає в себе визначення сфери охоплення екологічної доповіді, її підготовку, забезпечення участі громадськості і отримання її думки, а також врахування в документі політики положень екологічної доповіді і результатів участі громадськості та висловлених позицій.
СЕО є інструментом врахування екологічних наслідків для вчасного їх попередження чи пом’якшення під час:
прийняття політичних управлінських рішень,
розроблення документів, які містять політичні та/або програмні засади державного, галузевого (секторального), регіонального та місцевого розвитку.

СЕО закладається в основу процесу планування, який використовується для прогнозу, аналізу і тлумачення суттєвих впливів очікуваної ді- яльності на довкілля.

Одночасно СЕО допомагає:
оцінити реальний потенціал ресурсів,
максимізувати вигоди від накресленої діяльності,
передбачити процес, який може: змінити і поліпшити проект спланованої діяльності;
забезпечити ефективне використання ресурсів;
поліпшити соціальні аспекти передбаченої діяльності;
визначити заходи щодо моніторингу та управління впливами;
сприяти прийняттю обґрунтованих рішень.


** - Проект ПРОМІС

Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.
Проект ПРОМІС впроваджує з квітня 2015 року до грудня 2020 року http://www.fcm.ca/">Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки http://www.international.gc.ca/development-developpement/index.aspx?lang=eng">Міністерства міжнародних справ Канади.


Проект ПРОМІС сприяє:
підвищенню інституційної спроможності місцевих органів влади,
формуванню політики співпраці між різними рівнями влади для розвитку децентралізації, підтримки бізнесу, торгівлі та залучення інвестицій;
допомагає місцевим органам влади побудувати ефективну модель взаємодії з центральними органами відповідно до вимог децентралізації.

Діяльність Проекту ПРОМІС:
підвищення фахового рівня службовців місцевих, регіональних і центральних органів влади у сфері демократичного врядування, децентралізації, місцевого економічного розвитку, інвестицій і торгівлі;
розширення міжвідомчого діалогу, впровадження децентралізації та комплексного планування економічного розвитку;
зміцнення потенціалу муніципального сектору України для сприяння місцевому економічному розвитку, ефективному врядуванню та впровадженню реформ.

Інтеграція питань екологічної збалансованості:

Усі ініціативи Проекту ПРОМІС буде проаналізовано на предмет того, чи матимуть вони негативний вплив на довкілля, яким чином найкраще обмежити такий негативний вплив і як максимізувати можливий позитивний вплив на довкілля. У план реалізації Проекту включено Стратегію екологічної збалансованості, що забезпечить інтеграцію екологічних аспектів в усі напрямки діяльності Проекту – від загального планування до реалізації та оцінки кожної ініціативи і проекту.


16 міст-партнерів проекту ПРОМІС з 4-х областей України.png (0.07 Мб)