Нині багато хто стурбований питанням вакцинації. І зрозуміло: кінець осені, початок епідемій грипу та ГРВІ. І, природно, що лякають всіх не самі по собі інфекції та віруси - вони швидкоплинні, але ось можливі ускладнення після них залишаються назавжди.
"Хворобу легше попередити, ніж вилікувати" - відома істина. Особливо це актуально в наш час, коли імунітет людей підірваний несприятливою екологією, постійними стресами, відсутністю здорового способу життя. Профілактика потрібна всім.
І не завжди достатніми профілактичними заходами є загартовування, прийом вітамінів, відпочинок. Ось тут-то на допомогу і повинна б прийти вакцинація.
Щеплення – це потужний захист від багатьох небезпечних хвороб, доведений часом. Щоб потім не кусати собі лікті, варто подумати про те, що вакцинація коштуватиме дешевше, ніж лікування від хвороби. Не можна недооцінювати віруси, які інколи призводять до летальних випадків. І хто потім буде винен? Відкриття вакцин стало переломним моментом в медицині . За допомогою вакцинації вдалося не тільки в минулі часи рятувати людей, але і на майбутнє практично виключити смертельно небезпечні віруси. А ті з них, які збереглися до наших днів, вже не приймають такі жахливі форми і протікають у десятки разів слабкіше. Таким чином, з історичної точки зору вакцинація - найгостріша необхідність, порятунок і фактично диво. Також слід пам’ятати, що ускладнення після хвороб дуже серйозні. Вакцина містить ослаблену форму вірусу і викликає не власне захворювання, а хворобливу реакцію організму на вірус. І навіть якщо температура піднімається вище 37 градусів, то це, як правило, на добу. Справжній же повноцінний вірус привів би до підняття температури як мінімум на 3 дні, з подальшою хворобою протягом 5-7 днів, іноді з ускладненнями, які можуть проявлятися від тижня до місяця і в гіршому випадку привести до хронічних захворювань. Ніхто ж не знає, як на конкретний вірус відреагує ваш організм, наскільки будуть уважні і професійні лікарі, щоб не прогледіти початок ускладнень. Статистка свідчить, що головною перевагою вакцинації від грипу та ГРВІ є те, що вона допомагає зменшити масштаб епідемій. Завдяки вакцинації значно знизилися показники захворюваності і ускладнень, а також були практично виключені смертельні наслідки. А ще тенденція до більш широкого застосування вакцин теж говорить на користь цього методу профілактики. Медицина не стоїть на місці. Вакцини проти грипу містять кілька штамів вірусу, щоб уберегтися і від першої, і від другої хвилі епідемії. Виробники вакцин навчилися краще очищати їх від небажаних компонентів, що, безумовно, підвищує безпеку вакцинації.
З метою уникнення несприятливих реакцій на вакцину уже існує розгорнутий список протипоказань для застосування вакцинації, який постійно доповнюється. Сюди увійшли різні форми алергії, всілякі хронічні захворювання, вагітність. До протипоказань відносять і наявність у людини на момент вакцинації гострого захворювання, а також строго визначений період - 30 днів, протягом якого не можна вакцинуватися після хвороби.
В місті Кременчуці з 03.11.2016 року вакциновано 421 медичного працівника. Очікується надходження вакцини ”Ваксигрип” яка отримала свідоцтво МОЗ України 07.11.2016 року. Вакцинація розпочнеться в найближчі дні. Вакцина буде доступна в аптечних пунктах при лікувально-профілактичних закладах міста, щеплення актуально провести до початку грудня.
За інформацією міського кабінету «Здоров’я»