Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

7 °C

Ви тут: Новини >> Єдиний податок-2015: 4 група

Єдиний податок-2015: 4 група

Лютий 25, 2015

Законом № 71-VІІІ від 28 грудня 2014 року внесено зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України. Ці зміни торкнулись і платників фіксованого сільськогосподарського податку. Главу 2 "Фіксований сільськогосподарський податок" (далі - ФСП) виключено з Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - Податковий кодекс, Кодекс).
З 1 січня 2015 року, платники фіксованого сільськогосподарського податку автоматично стають платниками єдиного податку четвертої групи.
Податковим кодексом в статті 292′1 закріплена норма про те, що права власності/користування земельними ділянками, які перебувають у платника ФСП повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.
Пунктом 209.6 Податкового кодексу встановлено, сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих  основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних попередніх періодів  сукупно.
Відповідно до п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають
до 20 лютого поточного року:
- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), - контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки;
- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику;
- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.
У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).
Склад доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки визначено у п.п. 298.8.3 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу.
Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997 (інформація Держземагенства на сайті:
.
Розмір податку залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та у відповідності з пп.293.9 ПКУ становить (у відсотках бази оподаткування):
- для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) - 0,45;
- для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,27;
- для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,27;
- для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,09; - для земель водного фонду - 1,35;
- для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, - 3.
У відповідності з пп.295.9.2. Податкового кодексу платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:
у I та II кварталі  - 10 %, у III
- кварталі - 50 %, у IV кварталі - 30 %.
У разі надання сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в оренду іншому платникові податку, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації. У декларації орендаря така земельна ділянка не враховується.
Єдиний податок перераховують в установлений строк на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки (пп.295.9.8 Податкового кодексу).
Кременчуцька ОДПІ також нагадує, що з 1 січня 2015 року змінився об’єкт оподаткування військовим збором. Відтепер збір буде утримуватися з усіх доходів, з яких утримується податок на доходи фізичних осіб (ПДФО).
Отже, якщо сільгосптоваровиробники орендують земельні ділянки у фізичних осіб, то з орендної плати за земельні ділянки (паї) утримується ПДФО та військовий збір.