Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

16 °C
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ТЕПЛОЕНЕРГО"
Фактори ризику, що впливають на результати діяльності комунального підприємства

Опис факторів ризику, що впливають на результати діяльності підприємства

1. Ситуація у державі

Складна фінансова ситуація у державі, зниження обсягів випуску продукції підприємствами, скорочення працівників підприємств, зупинка підприємств, безробіття, кратне зростання тарифів за послуги теплопостачання, як слідство, зростання несплати рахунків мешканцями за надані їм послуги.

2. Різниця в тарифах

Різниця в тарифах на теплову енергію (субвенція з державного бюджету), не вчасно сплачується на користь  КП «Теплоенерго» Державою.

У 2016 році розрахунок КП «Теплоенерго» з різниці в тарифах на теплову енергію для населення згідно з постанова КМУ склав - 16 482,0 тис.грн без ПДВ, але незважаючи на термін що сплив, Державою не погашено.

3. Часовий розрив

Один із факторів виникнення збитків є сума збитків, яка виникає в результаті часового розриву між датою застосування до підприємства нової ціни газу та датою встановлення і застосування до споживачів нового тарифу на послугу з постачання гарячої води.

4. Виробничі та комерційні втрати

Придбана в Гкал теплова енергія реалізовується споживачам в м2 та м3. (неможливо в повному обсязі реалізувати Гкал в м2,м3 без втрат).

Виробничі втрати:

  • фізично зношені теплові мережі (70 % теплових мереж експлуатуються понад 30 років), мають 13% нормативних втрат, а фактичних в два рази більше. Це прямі збитки підприємства.

Комерційні втрати:

  • невідповідність фактичної чисельності користувачів послуг з гарячого водопостачання з чисельністю прописаних абонентів;
  • ряд злочинних заходів направлених на зменшення фактичних показань водолічильників;

Ці збитки складають до 30% придбаного об’єму і є прямими збитками теплопостачального підприємства.

5. Розщеплення надходжень за реалізовану теплову енергію

Норматив перерахування коштів на поточний рахунок підприємства, передбачений «Порядком розподілу коштів…» за Постановою КМУ від 18.12.2015 року №1086 «Про внесення змін до постанови КМУ від 18.06.2014 року №217», розраховується безпосередньо  Національною комісією з регулювання у сфері енергетики та комунальних  послуг (НКРЄКП).

В результаті розрахунків на поточному рахунку КП «Теплоенерго» коштів залишається лише - 7% . Решта розподіляється між постачальником природного газу, постачальником покупної теплової енергії та оператором газорозподільної системи.

Таким чином, дана методика приводить до 93 % вилучення надходжень коштів підприємства, що паралізує у фінансовому відношенні його роботу.

Коштів не вистачає на виконання ремонтних робіт теплових мереж, котелень, ЦТП при підготовці до роботи в осінньо-зимовий період, виплату заробітної плати працівникам  підприємства, сплати за електроенергію, податків і зборів.

6. Розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення

Згідно постанови КМУ від 19.10.2016 року №744 «Про зменшення фінансового навантаження на споживачів щодо оплати послуги з централізованого опалення шляхом створення умов для отримання розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення», споживачам, яким не надана субсидія надається можливість отримання 50% розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення рівними частинами протягом кожного місяця міжопалювального періоду.