Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

7 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Щодо норм, які застосовуються при розрахунку житлової субсидії

Щодо норм, які застосовуються при розрахунку житлової субсидії

Січень 09, 2019

У зв’язку з непоодинокими зверненнями громадян, яким призначена житлова субсидія, які виникають при оплаті за послуги холодного, гарячого водопостачання та водовідведення надаємо роз’яснення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» встановлені єдині для всієї України соціальні нормативи споживання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів відповідно до яких призначається житлова субсидія. Визначено, що для користування послугами з централізованого постачання холодної води соціальний норматив становить 2,4 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 4 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води; для користування послугами з централізованого водовідведення - 4 куб. метри на одну особу на місяць, для користування послугами з централізованого постачання гарячої води – 1,6 куб. метра на одну особу на місяць.
Разом з цим, комунальними підприємствами нарахування плати за спожиті послуги централізованого водопостачання і водовідведення застосовуються норми, затверджені органами місцевого самоврядування, так по місту норма на гаряче водопостачання 3,15 куб.м. на одну особу, норма на холодне водопостачання 7,35 куб.м. на одну особу, норма водовідведення 10,5 куб.м. на одну особу, які є більшими ніж ті, на які призначається субсидія. Тому отримувачі субсидії, в квартирі яких не встановлені лічильники на холодне та гаряче водопостачання, будуть сплачувати обов’язкову частку платежу, яка зазначена в повідомленні про призначення субсидії, а також доплачувати різницю між нарахуваннями за комунальні послуги. 
У разі встановлення лічильників на холодне та гаряче водопостачання оплата за житлово-комунальні послуги буде здійснюватися за фактично спожиті послуги.

Фотогалерея