Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

14 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам

Перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам

Лютий 04, 2019

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII в установлений Порядок внесено зміни, якими передбачено, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення громадян здійснюють перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули на нього право, на найбільш вигідних умовах перерахунку пенсії: лише з урахуванням страхового стажу або з урахуванням страхового стажу та заробітної плати.
У разі, якщо особа після призначення (перерахунку) пенсії відпрацювала менше ніж 24 місяці, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення пенсії (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та заробітної плати, з якої призначено пенсію.
Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
На сьогоднішній день законодавством не передбачено перерахунок пенсій за вислугу років. Це педагоги, медичні працівники, працівники авіації та працівники інших професій, робота на яких приводить до втрати працездатності до досягнення особами пенсійного віку. Після досягнення відповідного пенсійного віку, для проведення перерахунку пенсії переходити з пенсії за вислугу років на пенсію за віком не обов’язково. 
Згідно з підпунктом 4.2 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій», відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для перерахунку пенсії, розглядає подані документи та приймає рішення щодо перерахунку пенсії.

 

За інформацією Департаменту соціального захисту населення та питань АТО