Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

10 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Кременчуцька міська рада вимагає демократичного розподілу коштів державного бюджету на утримання закладів освіти та охорони здоров’я м. Кременчука

Кременчуцька міська рада вимагає демократичного розподілу коштів державного бюджету на утримання закладів освіти та охорони здоров’я м. Кременчука

Лютий 22, 2019

Вчора на пленарному засіданні Кременчуцької міської ради депутати прийняли рішення «Про звернення депутатів Кременчуцької   міської ради  Полтавської області до Прем’єр-міністра України щодо розподілу додаткової дотації з державного бюджету на утримання закладів освіти  та охорони здоров’я м. Кременчука».  Депутати  обурені тим, що  при розподілі дотації з державного бюджету, яка надійшла до Полтавської області, Кременчук не отримав жодної копійки.  Вони вимагають  демократичного розподілу коштів між місцевими бюджетами на здійснення переданих з державного бюджету видатків.

 

Звернення

депутатів Кременчуцької міської ради Полтавської області

до Прем’єр-міністра України щодо розподілу

додаткової дотації з державного бюджету на утримання

закладів освіти та охорони здоров’я м. Кременчука

 

21 травня 2018 року під час зустрічі Прем’єр-міністра України з правлінням Асоціації міст України обговорювалося проблемне питання – розподіл 16,5 млрд. грн. додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Тоді було наголошено, що ці кошти розподілені обласною владою нерівномірно та необ’єктивно: міста обласного значення, які утримують майже 70 % всієї інфраструктури освіти і охорони здоров’я, отримали близько 5 % від загального обсягу дотації.

Для уникнення подібної ситуації в подальшому та зменшення суб’єктивного впливу обласних чиновників на розподіл коштів додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я Асоціація міст України в ході бюджетного процесу 2019 року запропонувала передбачити в Бюджетному кодексі пропорції розподілу загального обсягу цієї дотації між рівнями бюджетів і критерії розподілу в межах визначених пропорцій. Однак, при розгляді законопроекту № 9084 про внесення змін до Бюджетного кодексу України у парламенті Міністерство фінансів України наголошувало, що справедливість буде гарантована завдяки запровадженню погодження розподілу Кабінетом Міністрів України – відповідні зміни були внесені до статті 103-6 Бюджетного кодексу України.

16 січня 2019 року Уряд своїм розпорядженням погодив розподіли додаткової дотації у всіх областях України. На жаль, з 509,6 мільйонів гривень додаткової дотації, передбаченої Полтавській області, місто Кременчук, в якому проживає 220 тисяч мешканців і яке є бюджетоутворюючим містом, отримало 0,0 гривень.

Кременчуцька міська рада Полтавської області як захисник та представник інтересів територіальної громади міста Кременчука звертається з проханням до Прем’єр-міністра України:

відмінити вищезазначене рішення Уряду та повернути його на доопрацювання для забезпечення об’єктивного і демократичного розподілу коштів між місцевими бюджетами на здійснення переданих з державного бюджету видатків.

Прийнято на пленарному засіданні

ХХХV сесії Кременчуцької міської ради

21 лютого 2019 року