Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

10 °C

Ви тут: Новини >> Управлінням охорони здоров’я розроблено єдиний механізм обслуговування викликів лікаря - педіатра до пацієнта

Управлінням охорони здоров’я розроблено єдиний механізм обслуговування викликів лікаря - педіатра до пацієнта

Березень 01, 2019

Управлінням охорони здоров’я  розроблено єдиний механізм обслуговування викликів  лікаря - педіатра до пацієнта

 

В рамках медичної реформи, яка наразі проводиться в Україні,  змінився порядок виклику лікаря-педіатра додому, що передбачено наказом Міністерства охорони здоров’я  України №504 від 19.03.2018.  У зв’язку з цим постали питання щодо необхідності розроблення  єдиного механізму обслуговування викликів лікарів-педіатрів.  За словами начальника управління охорони здоров’я  Максима Середи, це  універсальні, єдині для всіх, правила  виклику  та відвідування  лікарем, у разі необхідності, хворого  за місцем проживання.

 

         ПОРЯДОК

надання первинної медичної допомоги

 дітям з  підвищеною температурою тіла

 

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає завдання, конкретизує зміст і встановлює вимоги щодо організації та забезпечення надання первинної медичної допомоги (далі ПМД) дітям з підвищеною температурою тіла в місті Кременчук.

2. Дія цього Порядку поширюється на комунальні некомерційні медичні підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1, 2, 3»   м. Кременчука.

3. Порядок розроблений відповідно до вимог статті 35-1 Основ законодавства України про охорону здоров’я та наказу Міністерства охорони здоров’я  України від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 березня 2018 року за № 348/31800.       

II. Правила надання первинної медичної

 допомоги дітям  з підвищеною температурою тіла

 

1. Первинна медична допомога дітям з підвищеною температурою тіла надається під час особистого прийому пацієнта за місцем надання ПМД (амбулаторія загальної практики – сімейної медицини) або за місцем проживання (перебування) пацієнта.

2. Прийом лікаря ведеться за попереднім записом, крім випадків, які потребують надання невідкладної медичної допомоги.

3. Інформація про необхідність надання ПМД дитині за місцем проживання (перебування) надходить по телефону до реєстратури амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.

4. Реєстратор вносить дані до книги запису викликів лікарів додому (форма затверджена наказом управління охорони здоров’я). Реєстратор не має права відмовити в реєстрації виклику до хворої дитини.

5. Право вибору місця надання первинної медичної допомоги залишається за лікарем, після безпосереднього спілкування з пацієнтом чи його законним представником, в тому числі і з використанням засобів телекомунікації. Відповідальність за вибір місця надання ПМД та тактику ведення пацієнтів покладається на лікуючого лікаря. 

6. Лікар, з яким укладена декларація про надання ПМД, при безпосередньому спілкуванні з пацієнтом чи його законним представником, в тому числі і по телефону, після з’ясування основної причини виклику та симптомів захворювання, приймає рішення про місце надання первинної медичної допомоги.

7. У разі відсутності лікаря, з яким укладена декларація про надання ПМД, рішення про місце надання первинної медичної допомоги приймає завідувач амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.

8. При виникненні спірних питань про місце надання ПМД, рішення приймає завідувач амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.

9. При зверненні пацієнта з підвищеною температурою тіла до реєстратури, реєстратор скеровує до ізолятора.

10. Прийом пацієнтів у ізоляторі проводять лікарі-педіатри згідно графіка, затвердженого директором підприємства.

11. Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини забезпечена необхідним запасом медикаментів для надання невідкладної медичної допомоги.

12. Обов’язковому огляду за місцем проживання (перебування) пацієнта підлягають діти-інваліди, залежні від стороннього догляду, діти, контактні по кору та вітряній віспі, впродовж інкубаційного періоду.

 

 

 

 

Теги: #Новини #