Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

11 °C

Ви тут: Новини >> У Кременчуці відбувся меморіальний захід з нагоди Дня Скорботи та вшанування пам`яті жертв війни в Україні

У Кременчуці відбувся меморіальний захід з нагоди Дня Скорботи та вшанування пам`яті жертв війни в Україні

Червень 21, 2019

21 червня, напередодні трагічної дати, у Кременчуці відбувся меморіальний захід, присвячений 78-ій  річниці початку найстрашнішої війни ХХ століття на території України. Цього дня  вшанували пам'ять славних героїв-визволителів, згадали  героїчну історію Кременчука перших днів протистояння віроломному нацизму біля меморіалу «Вічно живим» перший заступник міського голови Володимир Пелипенко, секретар міської ради Юрій Гриценко, представники громадських ветеранських організацій, трудових колективів та  пересічні громадяни.

Про ті жорстокі часи в нашому місті та країні згадують й донині. Друга світова війна залишила слід у долі та історичній пам’яті українського народу, двічі пройшовши вогнем і кров’ю по території України – спочатку на схід, а потім на захід, не обминувши жодного, навіть найменшого населеного пункту. Не було жодної родини, яка б не зазнала горя, не відчула болю втрат. Майже кожний клаптик кременчуцької землі був политий кров’ю та сльозами земляків.  До війни кількість у Кременчуці проживало близько населення 100 тисяч городян, на день же його  визволення в живих залишилося лише  10 тисяч людей. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати народу України складають близько  9 млн.  осіб.  

Цього дня на знак  пам'яті всіх жертв війни в Україні  учасники заходу поклали живі квіти до підніжжя меморіалу «Вічно живим».  

 

 

Фотогалерея