Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

13 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Пільги на оплату житлово – комунальних послуг для багатодітних сімей

Пільги на оплату житлово – комунальних послуг для багатодітних сімей

Серпень 14, 2019

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», багатодітна сім’я - сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають відповідно троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, надаються також певні пільги, які передбачені для багатодітних сімей.

Законом України «Про охорону дитинства» встановлені пільги на оплату житлово-комунальних послуг для багатодітних сімей :

50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством

50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб.

50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, у разі якщо відповідні будинки не мають централізованого опалення;

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Пільги на житлово-комунальні послуги для багатодітних сімей надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (з 1 січня 2019 року - 2690,00 грн.)

Для отримання пільг багатодітні сім’ї повинні надати до управління соціального захисту населення наступні документи:

- паспорт;

- ідентифікаційний код;

- свідоцтво про народження дітей;

- посвідчення, що дає право на пільги;

- довідка про доходи за попередні 6 місяців, що передують місяцю звернення.

До членів сім’ї пільговика (багатодітної сім’ї) під час надання пільг належать:

- дружина (чоловік);

- їх неповнолітні діти (до 18 років), якщо навчаються за денною стаціонарною формою навчання – до 23 років.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

- пенсія;

- заробітна плата;

- грошове забезпечення;

- стипендія;

- соціальна допомога;

- доходи від підприємницької діяльності.

За більш детальнішою інформацією пільговикам можна звертатися за місцем реєстрації до управлінь соціального захисту населення:

По Автозаводському району: проспект Свободи, 66 каб. 27, тел.758681.

По Крюківському району : вул. Івана Приходька, 90 тел. 62335.