Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

10 °C

Ви тут: Новини >> Електронна медична карта на первинній ланці кременчуцької медицини вже працює

Електронна медична карта на первинній ланці кременчуцької медицини вже працює

Вересень 10, 2019

З 1 березня в Україні в тестовому режимі запрацювала електронна медична картка в електронній системі охорони здоров’я.  Першими розпочали освоювати електронну медичну карту  сімейні лікарі, терапевти та педіатри  медзакладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я та мають контракт з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Сьогодні заступник міського голови Ольга Усанова разом з очільником  галузі охорони здоров’я Кременчука Максимом Середою перевірили, як впроваджується медична інформаційна система в лікувальних закладах  нашого міста. Вони відвідали Центр первинної медико-санітарної допомоги Кременчука №1, амбулаторії загальної практики сімейної медицини №11  та №9 Центру первинної медико-санітарної допомоги Кременчука №3. Подивилися, як організована робота з впровадження інформаційної системи саме на первинній ланці, як ведуть прийом сімейні лікарі та лікарі-педіатри, як ведеться запис на прийом до лікаря  у реєстратурі та заповнюється лікарем електронна медична карта пацієнта, поспілкувалися з лікарями та пацієнтами.

 Ольга Усанова відзначила, що великий обсяг робіт з впровадження електронної системи у медицині нашого міста вже виконано. Пацієнти сьогодні мають можливість здійснювати електронний запис до свого сімейного лікаря, обираючи зручний для себе час,  завдяки цьому черг у поліклініках практично немає. Громадяни задоволені тим, що не потрібно по 2-3 години чекати у чергах, а лікарям зручно заповнювати медичну карту онлайн, відразу ж заносити туди дані про стан здоров’я пацієнта, призначені ліки тощо. Ольга Усанова  особисто перевірила, чи можна перевірити  свою електронну карту через систему  eHealth, та переконалася, що це можливо. Вона зазначає, що якщо заключено декларацію з сімейним лікарем, то пацієнт 24 години на добу має можливість через систему eHealth за своїм номером телефону подивитися свою електронну медичну карту, або записатися до свого сімейного лікаря.

Начальник міського управління охорони здоров’я Максим Середа зазначає, що інформаційну систему для лікувальних закладів Кременчука придбали ще у жовтні 2018 року, першими з нею почали працювати сімейні лікарі та лікарі-педіатри. Два місяці тому її почали впроваджувати і на вторинному рівні - в поліклініці міської дитячої лікарні, а також на стаціонарі. Головний медик міста зазначає, що коли до електронної системи будуть підключені всі рівні медичної галузі Кременчука, обслуговування пацієнтів значно покращиться.  Звернувшись до сімейного лікаря на прийом, у разі потреби кременчужани зможуть відразу ж здійснити електронний запис до вузького спеціаліста на зручний для  них час. Він також запевнив, що пацієнти можуть не хвилюватися, адже завдяки сучасній програмі інформатизації, яка  акредитована у МОЗ України, придбаній містом, їх персональні дані надійно захищені.

 

Фотогалерея