Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C

Ви тут: Новини >> На Полтавщині стартувала кампанія з пероральної імунізації тварин

На Полтавщині стартувала кампанія з пероральної імунізації тварин

Вересень 16, 2019

Кременчуцьке міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомляє, що на Полтавщині стартувала кампанія з пероральної імунізації тварин.

СКАЗ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, яке може вражати всіх теплокровних тварин (хворіють всі види домашніх, сільськогосподарських та диких тварин). Захворювання характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю (летально). Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу в Україні залишається неблагополучною. Природні вогнища сказу існують практично на всій її території. Щорічно реєструється значна кількість захворювань на сказ серед тварин та випадки загибелі людей внаслідок захворювання на сказ. Основним джерелом вірусу сказу є дикі м’ясоїдні тварини — лисиця червона, єнотовидна собака, борсук, вовк та інші.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах. Враховуючи світовий досвід і позитивні результати по пероральній імунізації диких м’ясоїдних тварин, починаючи з 10.09.2018 року по всім областям України розпочався даний захід. Розповсюдження вакцини  відбудеться шляхом розподілу принад за участю авіатранспорту, що являється найбільш економічним із всіх систем розподілу. По території України планується розкласти за допомогою авіатранспорту понад 6 млн антирабічних принад, в тому числі 417,6 тис. принад на території Полтавської області в жовтні поточного року.

Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом в лісових та сільськогосподарських угіддях. Тому, велике прохання не хвилюватися побачивши принаду (розмір із сірникову коробку) або літак, який розкидає принади, ні в якому випадку не чіпати брикети та не переносити з місця.