Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

15 °C

Ви тут: Новини >> Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до 1 грудня Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом

Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до 1 грудня Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом

Грудень 02, 2019

Жорстокі реалії сьогодення

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

У 1988 році Організація Об’єднаних Націй офіційно оголосила 1 грудня

Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У цей день по всьому світу люди виражають підтримку ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД, привертається не аби яка увага громадськості до вирішення проблеми поширення епідемії, боротьби з проявами дискримінації хворих на ВІЛ/СНІД, толерантного відношення до них тощо.

Cимволом небайдужості до цих та ще багатьох проблем пов`язаних з боротьбою зі СНІД, символом висловлення солідарності та розуміння тих, кого ця проблема торкнулася безпосередньо, символ протесту проти необізнаності, в знак пам`яті про померлих від СНІД, знак солідарності з лікарями, з усіма, хто намагається протидіяти епідемії та закликом до конкретної соціальної дії обрано «Червону стрічку». Цей символ антиСНІДівського руху створив художник Франк Мур у квітні 1991 року, у той час коли до хвороби, яка забрала життя багатьох людей, намагались не привертати особливої уваги.

Одним із перших значень стрічки було - „я знаю про проблеми ВІЛ-інфекції/СНІД і ці проблеми мене глибоко хвилюють”. Спочатку червону стрічку носили художники, митці, члени благодійної організації ”Visual AIDS”. В листопаді 1991 року на концерті, присвяченому Фреді Меркюрі, у Великобританії червону стрічку одягли 70 000 прихильників співака. Незабаром, вона стане всесвітнім символом боротьби зі СНІД і солідарності з ВІЛ-інфікованими людьми.

До 1 грудня Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом  Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить заходи профілактичної спрямованості.

Фахівці центру організовують послідовну роботу з інформування молоді про шляхи передачі ВІЛ-інфекції та засоби попередження ВІЛ-інфікування. Протягом листопада учні та студенти прийняли участь у профілактичних заходах, під час яких у молоді формується особисте відповідальне ставлення до проблеми, що є запорукою її вирішення.

29 листопада 2018 року напередодні Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом за участю волонтерів в Кременчуцькому педагогічному коледжі   імені А.С. Макаренка, проведено профілактичну акцію.

В рамках акції молодь інформували про шляхи передачі ВІЛ-інфекції, розповсюджено буклети. Небайдужі студенти поділилися із своїми однолітками порадами, як допоможуть запобігти ВІЛ-інфікуванню і зберегти своє здоров’я. А показ соціальних відеороликів профілактичного змісту наочно продемонстрував молодим людям чому так важливо вести здоровий спосіб життя та мати захищені статеві стосунки. 

Також молодь не тільки отримала корисну інформацію, а й, відповідаючи на питання анкети «СНІД – загроза людству», перевірила себе на обізнаність про небезпеку щодо вірусу-ВІЛ.

В знак вшанування пам’яті померлих від СНІДу, співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу учасникам акції волонтери прикріпили червону стрічку. Завершилась акція флеш-мобом – викладенням великої «Червоної стрічки».

Фотогалерея