Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

14 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПІЛЬГОВИКУ ПРИ ОПЛАТІ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПІЛЬГОВИКУ ПРИ ОПЛАТІ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Грудень 06, 2019

З жовтня 2019 року запроваджено монетизацію пільг, однак це не впливає на розмір пільгової знижки з оплати житлово-комунальних послуг в межах встановлених соціальних нормативів який залишається незмінним (незалежно від форми отримання пільги (готівка чи безготівка).

Якщо тарифи на житлово-комунальні послуги не змінюються, то щомісячний розмір пільги протягом опалювального періоду буде однаковим.

У подальшому якщо тарифи на житлово-комунальні послуги змінюватимуться, то щомісячний розмір пільги теж буде переглядатись.

Пільговики, які отримують пільгу у готівковій формі (на руки) повинні сплачувати за житлово-комунальні послуги самостійно та в повному обсязі.

ВАЖЛИВО! Перерахування коштів у грошовій безготівковій формі за надані пільги надавачам послуг здійснюється не за пропорційним принципом (коли за кожну послугу проводився розрахунок у відсотках від суми пільги), а увизначеній законодавством послідовності (по принципу пріоритетності): перше – за опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання); друге – за гаряче водопостачання; третє- за централізоване водопостачання та водовідведення; потім - постачання електричної енергії на освітлення; далі - постачання природного газу для приготування їжі та підігріву води; вивезення побутових відходів; послуги з управління багатоквартирним будинком; внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Як сплатити за житлово-комунальні послуги з урахуванням пільг Ви можете дізнатись в один із способів:

1) з отриманого смс-повідомлення від Ощадбанку. (надходитиме на номер мобільного телефону щомісяця після 18 числа наступного місяця).

Зразок смс-повідомлення Зміст смс-повідомлення

?

Пільга 834 грн. 56 коп. – загальний розмір пільги

(за опалення та гарячу воду сплачено за рахунок пільги)

Pilga 834.56? Водопостачання – 25,13 грн.

ne pokryla Газопостачання - 69,19 грн.

H_Voda 25.13 Газопостачання - 69,19 грн.

Elektryka 84.00 Послуга з управління

Gaz 69.19 багатоквартирним будинком

Gytlo 56.36 (квартплата) - 56,36 грн.

Detali v kabineti Суми за послуги, які необхідно

сплатити самостійно.

Якщо суми пільги достатньо для сплати всіх житлово-комунальних послуг, то пільговику не потрібно нічого доплачувати.

Якщо суми пільги недостатньо для сплати всіх житлово-комунальних послуг (приклад), то сплачено буде лише за ті послуги, на які вистачить розміру пільги. А послуги, за які потрібно пільговику сплатити самостійно, буде зазначено в смс-повідомленні.

У наведеному прикладі за рахунок пільги сплачено повністю за послуги з теплопостачання та гаряче водопостачання, а самостійно сплачувати пільговику необхідно: за послугу з водопостачання та водовідведення – 25,13 грн.; за послугу з електропостачання – 84,00 грн.; за послугу газопостачання (газ для плити) – 69,19 грн.; за послугу з управління багатоквартирним будинком (квартплата) – 56,36 грн.

______________________________________________________________________

2) зареєструватись в Особистому кабінеті пільговика на сайті Ощадбанку за посиланням https://pkb.oschsdbank.ua/ , де відображена інформація про нараховані суми за спожиті послуги та сплачені суми пільги в розрізі кожного виду послуги.

(з інструкцією як здійснити реєстрацію ви можете ознайомитись за посиланням http://plsz.gov.ua/subsidii.html.

Реєстрація в Особистому кабінету надасть можливість щомісячно контролювати за проведення своєчасної оплати за житлово-комунальні послуги.

_____________________________________________________________________

3) розрахувати суми до сплати самостійно.

Для цього необхідно знати розмір пільги та нараховані суми за спожиті послуги (про нараховані суми за послуги можна дізнатись з платіжки чи розрахувати самостійно при використанні газу чи електроенергії для опалення)

Наприклад:

Розмір нарахованої пільги – 834,56 грн.

Нарахована сума за спожиту послугу з теплопостачання (або газо-/електропостачання для опалення) – 555,48 грн. Нарахована сума за спожиту послугу за гаряче водопостачання – 179,08 грн.

Нарахована сума за централізоване водопостачання та водовідведення – 125,13 грн.

У наведеному прикладі за рахунок пільги сплачено повністю за послуги з теплопостачання 555,48 грн., гаряче водопостачання 179,08 грн., та частково за холодну воду та водовідведення 100,00 грн., а самостійно пільговику необхідно доплатити за послугу з водопостачання та водовідведення – 25,13 грн. та сплатити за послугу з електропостачання – 84,00 грн.; за послугу газопостачання (газ для плити) – 69,19 грн.; за послугу з управління багатоквартирним будинком (квартплата) – 56,36 грн.

Отримати додаткову інформацію з питань щодо призначення та нарахування сум пільг можна в управліннях соціального захисту населення за місцем отримання пільг.

Телефони для довідок:

УСЗН Автозаводського району 097 6028305, 758681

УСЗН Крюківського району 098 4234502, 62335