Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

12 °C

Ви тут: Новини >> Кременчужани у Полтаві відстоювали необхідність будівництва нового моствого переходу через р. Дніпро саме у Кременчуці

Кременчужани у Полтаві відстоювали необхідність будівництва нового моствого переходу через р. Дніпро саме у Кременчуці

Січень 11, 2020

У Полтавській облдержадміністрації 10 січня 2020 року відбулася нарада з питань будівництва автомобільної дороги М-22 Полтава − Олександрія з мостовим переходом через річку Дніпро. У ній взяли участь перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін,  міський голова Кременчука Віталій Малецький, депутати Полтавської облради від Кременчука, Кременчуцької райради, працівники Служби автомобільних доріг у Полтавській області, Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ облдержадміністрації, Департаменту екології облдержадміністрації.

Найбільш обговорюваним на нараді було питання будівництва нового містового переходу через Дніпро. Головний архітектор області Ірина Особік   проінформувала присутніх про те, що  майбутній транспортний коридор проходитиме через Кобеляцький район і матиме вихід на річку Дніпро поблизу селища Келеберда, де й можна побудувати міст».  Пропозиція будівництва нового мосту не в Кременчуці викликала обурення учасників наради, адже, якщо з аварійним крюківським мостом щось станеться, жителям правобережної частини міста, щоб дістатися на лівий берег доведеться долати понад 100 кілометрів.

Міський голова Віталій Малецький,  депутати Полтавської обласної ради від Кременчука Василь Хоменко, Наталія Макаруша, Олександр Олексюк та Сергій Сазонов намагалися достукатися до керівництва області та Служби автомобільних доріг у Полтавській області, що будівництво мостового переходу під Горішніми Плавнями не вирішує проблем регіону. Віталій Малецький зазначив, що  мешканці Кременчука та Кременчуцького району  висловилися за будівництво мосту саме в нашому місті.  Він презентував своє бачення будівництва нового мостового переходу через Дніпро у Кременчуці. «Новий міст через Дніпро проходитиме  не через центральну частину міста, а  по його  східній  околиці. Безпосередньо під міст земля передбачається, ніхто її не забудував, не роздав. Капітальних споруд на березі немає, нічого не заважає там звести міст», – підкреслив  міський голова Кременчука.  

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін наголосив, що розвантаження транспортного потоку в Кременчуці є пріоритетним, бо насамперед треба вирішувати проблеми регіону. «Нині нам потрібно внести зміни до схеми Полтавської області, щоб винести питання будівництва мосту через Дніпро на сесію Полтавської облради, – говорить Дмитро Лунін. – Тому даю доручення ще раз опрацювати всі можливі ділянки під забудову. І якщо потрібно, то внесемо у план одразу два мости: і під Кременчуком, і той, що на трасі Харків-Одеса. Ми не знаємо, буде ця дорога чи ні, а проблеми Кременчука нам все одно треба вирішувати».

          У підсумку члени робочої наради дійшли згоди і визначили, що необхідно доопрацювати питання будівництва  нового мостового переходу у Кременчуці  і винести це питання на розгляд сесії Полтавської обласної ради.

Фотогалерея