Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C

Ви тут: Новини >> В області показник захворюваності нижче базового рівня.

В області показник захворюваності нижче базового рівня.

Січень 29, 2020

Кременчуцький МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» інформує, що за повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України,  в Угорщині, Румунії та Молдові зафіксовано інтенсивність грипу, що не перевищує базовий рівень. В Польщі, Словаччині та Росії інтенсивність грипу низька. В Росії, Угорщині та Словаччині відзначалося спорадичне географічне поширення грипу, в Румунії та Молдові – локальне, а в Польщі – регіональне.

У більшості регіонів України активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічних рівнях, за винятком Тернопільської області, де зареєстрована низька епідемічна активність грипу та ГРВІ. Зафіксовано широке географічне поширення грипу. З початку епідсезону отримано 43 позитивні результати на грип (визначено віруси грипу типів А(Н1)pdm09 – 28, А(Н3) – 8, В – 3). Щеплено проти грипу з початку епідемічного сезону 231 977 осіб, що складає 0,55% населення України.

В області спостерігається сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції, темпи росту збільшуються, однак епідемічної активності не спостерігається,  показник захворюваності нижче базового рівня.

За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 6 тисяч 7 осіб, захворюваність зросла на 31% порівняно з попереднім тижнем, показник захворюваності – 431,4 на 100 тисяч населення. Дітей захворіло 3884 (зростання на 65%), що складає 55% від усіх захворілих (питома вага звичайна для області), найбільш ураженою віковою групою залишаються діти 0 – 4 років. В Хорольському районі закрито 1 школу, у зв’язку з високим рівнем захворюваності серед школярів.

Найвищі показники захворюваності в Диканському та Хорольському районах.

Госпіталізовано 266 хворих, що складає 4,4% від кількості захворілих (показник стабільний).

При вірусологічних дослідженнях, проведених ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України», визначена наявність РНК вірусів грипу тип A(H1)pdm09 у 2 хворих , A не субтипований – у 1 особи.

Щеплення проти грипу в області продовжуються в усіх містах та районах, щеплено з початку сезону 10626 осіб, 0,76% населення області (показник більший ніж в Україні). 

На 4 тижні в м. Кременчуці продовжується сезонне зростання захворюваності на грип та ГРВІ, згідно статистичних даних зареєстровано 1065 випадків гострих респіраторних інфекцій, показник 486,1 на 100 тисяч населення. Фактичний  показник захворюваності за тиждень на 35,6% не досягає епідемічного порогу та на 63,3% вище показника попереднього  тижня. Захворіло 787 дітей, що складає 73,9% від усіх зареєстрованих випадків. Школярів звернулось за медичною допомогою з ознаками гострої респіраторної інфекції 346 осіб, фактичний показник захворюваності серед школярів на 39,3% не досягає епідемічного порогу та в 2,4 рази вище показника захворюваності, яка мала місце на попередньому тижні.

З приводу ГРІ госпіталізовано 37 осіб, в т.ч. 35 дітей, з яких у вікових групах від 0 до 4 років – 21 особа, від 5 до 14 років – 13 осіб та від 15 до 17 років – 1 підліток,  а також було госпіталізовано 2 дорослих у віковій групі 30 – 64 роки. Кількість госпіталізованих складає 3,5% від кількості захворілих.

За тиждень в місті проти грипу щеплено 13 осіб.  З початку епідемічного сезону щеплення отримали 1306 осіб, в т.ч. 268 осіб з хронічними захворюваннями серцево-судинної, дихальної систем, нирок, 40 осіб – віком понад 65 років, 268 дітей – віком від 6 місяців до 5 років,  505 осіб – персонал медичних закладів, 225 осіб – інші.

За тиждень серед мешканців міста зареєстровано 21 випадок грипу, в т.ч. типу А – 20 (16 дітей та 4 дорослий) та 1 – типу В у дитини 10 років.

З початку епідемічного сезону серед мешканців міста зареєстровано 47 випадків грипу, з них 45 -  грип типу А та 2 -  грип типу В. 37дітей захворіло на грип  та 10 випадків зафіксовано у дорослих. Всі випадки грипу встановлені за допомогою швидких тестів.

Під час зростання захворюваності на грип та ГРВІ фахівці радять обмежити відвідування місць значного скупчення людей в закритих приміщеннях де відсутня вентиляція, не переохолоджуватися, не ігнорувати прогулянки на свіжому повітрі та мати завжди позитивний настрій.   

 

 

Завідувач Кременчуцьким  МВПЛД

ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України»                              А.В.Поляков