Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

-6 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> У виконкомі обговорили питання щодо внесення змін до Правил благоустрою території міста Кременчука

У виконкомі обговорили питання щодо внесення змін до Правил благоустрою території міста Кременчука

Січень 31, 2020

 У   виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради  під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка відбулося засідання робочої групи з питань реалізації Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності",  на якому розглядався проект регуляторного акта: "Про затвердження Правил благоустрою території міста Кременчука".

Правила благоустрою території міста Кременчука - це нормативно-правовий акт, яким встановлюється порядок благоустрою та утримання територій об'єктів благоустрою міста Кременчука, регулюються права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території міста, визначається комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у місті.

Необхідність внесення змін до чинних  правил благоустрою  виникла у зв’язку із змінами в законодавстві та набранням чинності нових «Типових правил благоустрою населеного пункту», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку,  будівництва та житлово-комунального господарства України  та перерозподілом повноважень між структурними підрозділами виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

Прийняття Правил благоустрою території міста Кременчука у новій редакції передбачає врегулювання правовідносини учасників з питань додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними і юридичними особами законодавства України в сфері благоустрою, використання об’єктів благоустрою відповідно до їх функціонального призначення, сприяння захисту і відновленню сприятливого для життєдіяльності середовища, захисту довкілля, покращенню санітарного стану та мікроклімату міста, зниженню рівня шуму, збереженню об’єктів та елементів благоустрою, у тому числі зелених насаджень, їх раціональному використанню, належному утриманню та охороні.

Члени комісії розглянули пропозиції до проекту Правил благоустрою території міста Кременчука, надані  управлінням земельних ресурсів та відділом екологічної безпеки, щодо режиму використання пляжів,  водоохоронних  та прибережних зон.

Ними  передбачено заборону використання на території водоохоронних зон стійких і сильнодіючих пестицидів; влаштування кладовищ скотомогильників, звалищ; скидання неочищених стічних вод. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водоймищ та на островах, у разі прийняття регуляторного акту із запропонованими змінами, буде заборонено розорювання земель, а також садівництво і городництво, зберігання та застосування пестицидів, влаштування літніх таборів для худоби, будівництво будь-яких споруд, в тому числі баз відпочинку, гаражів, стоянок автомобілів, миття транспорту, створення сміттєзвалища тощо.

У межах прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водоймищ та на островах має бути забезпечено безперешкодний доступ  громадян до водних об’єктів. Забороняється встановлювати огорожі або інші конструкції, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, крім випадків, передбачених чинним законодавством. Вже встановлені огорожі  на таких ділянках підлягають знесенню.

Управління земельних ресурсів також запропонувало внести зміни щодо утримання майданчиків та зон для вигулу тварин.

Всі пропозиції та зауваження, що були висловлені під час обговорення проекту регуляторного акту, перший заступник міського голови Володимир Пелипенко запропонував систематизувати, а наступного тижня члени  робочої групи з питань реалізації Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" збереться ще раз, щоб остаточно прийняти рішення щодо запропонованого  проекту Правил благоустрою території міста Кременчука.