Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C

Ви тут: Новини >> Відбулося перше засідання Ради з питань Шкільного Громадського бюджету м. Кременчука

Відбулося перше засідання Ради з питань Шкільного Громадського бюджету м. Кременчука

Лютий 04, 2020

З метою створення додаткових умов для якісної неформальної освіти школярів та системи співпраці і взаємодії органу місцевого самоврядування та шкільної громадськості для активізації молоді, розвитку демократичного процесу обговорення громадою напрямів використання бюджетних коштів  у Кременчуці створено Раду з питань Шкільного Громадського бюджету
м. Кременчука. Відповідне розпорядження підписане міським головою Віталієм Малецьким 28 січня 2020 року.

Сьогодні відбулося перше засідання ради, у якому взяли участь очільник міського департаменту освіти Геннадій Москалик, в.о. завідувача сектору підтримки партисипативних практик відділу з питань внутрішньої політики апарату міського голови виконавчого комітету Євген Перевезенцев, члени ради – представники учнівських колективів  закладів  загальної середньої освіти міста.

На засіданні обговорили питання підготовки Програми, механізму та впровадження принципу Шкільного Громадського бюджету м. Кременчука, контролю за виконанням відповідних нормативних актів та реалізацією проєктів-переможців, сприяння розвитку партнерських відносин між органами місцевого самоврядування та шкільною громадськістю.

До  шкільного громадського бюджету хочуть залучити всі загальноосвітні заклади міста. Рада ж допомагатиме їм впроваджувати  шкільний громадський бюджет, проводитиме спеціальні тренінги, аналізуватиме проекти та виноситиме  на розгляд виконавчого комітету рішення щодо переможців. На думку Євгена Переверзенцева,  завдяки впровадженню цього проєкта діти ще зі школи знатимуть, як вони можуть впливати на життя  свого міста та країни.  Ідеї проектів шкільного громадського бюджету пропонуватимуть самі школярі, а фінансування на впровадження кращих з них буде виділятися з міського бюджету.  Керівник департаменту освіти Геннадій Москалик  підкреслив, що кошти  будуть спрямовані саме на впровадження в життя ініціатив дітей, а не на ремонти чи заміну сантехніки у навчальному закладі.

Цього року  пілотний проєкт «Шкільний Громадський бюджету м. Кременчука» планують запровадити у 3-4 школах,  а вже з наступного року до нього залучать інші загальноосвітні заклади середньої освіти міста.