Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

10 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Литовські партнери задоволені результатами реалізації у Кременчуці пілотного проєкту нової моделі фінансування неформальної освіти

Литовські партнери задоволені результатами реалізації у Кременчуці пілотного проєкту нової моделі фінансування неформальної освіти

Лютий 11, 2020

Міський голова Віталій Малецький зустрівся з офіційною делегацією з Республіки Литва, до складу якої увійшли: член комітету освіти та науки Парламента Литовської Республіки  Гінтарас Степонавічус, директор центру дітей та молоді Литви, президент  Європейської асоціації закладів неформальної освіти Валдас Янкаускас, заступник директора центру дітей та молоді Литви, генеральний секретар Європейської асоціації закладів неформальної освіти Даля Навікієне. Під час зустрічі обговорювалися питання реалізації у Кременчуці пілотного проєкту нової моделі фінансування неформальної освіти за принципом «гроші йдуть за учнем».

Варто зазначити, що завдяки підтримці Литовської Республіки з жовтня 2017 року Кременчук є учасником Литовсько-Українського проекту з двосторонньої співпраці «Забезпечення якості неформальної освіти - запорука розвитку життєвих навичок дітей та молоді». У рамках реалізації проекту у вересні  2019 року у  нашому місті було запроваджено сертифікати на отримання послуг з позашкільної (неформальної) освіти для юних кременчужан.  Діти віком від 3 до 17 років отримали за основним місцем навчання такі сертифікати. Всього було видано 28 475 сертифікатів. Сертифікати мали створити конкуренцію між неформальними освітніми програмами, щоб дітям було цікаво і корисно проводити вільний від навчання у школі час, отримати вміння та навички, які є актуальними у сучасному світі. Свої програми з неформальної освіти могли акредитувати не тільки комунальні позашкільні заклади, але й фізичні особи-підприємці, громадські організації тощо. Цього навчального року  пілотне фінансування отримали чотири приватні провайдери, які вибороли право працювати за даною програмою.

Обговорюючи з литовськими колегами перші підсумки впровадження вищезазначеного проєкту в життя, міський голова Віталій Малецький зазначив, що завдяки литовським партнерам Кременчук отримав поштовх до розвитку, співпраці органів місцевого самоврядування та громадських організацій, які виявили бажання бути партнерами на цьому шляху. Він зазначив, що  проєкт отримання сертифікатів на послугу з неформальної (позашкільної) освіти буде самодостатнім і буде розвиватися у місті і надалі. Керівник міста наголосив, що, якщо у Міністерства освіти України і Міністерства освіти Литви будуть ще цікаві міждержавні ініціативи, Кременчук завжди готовий до співпраці.

Представники Литовської Республіки зазначили, що це був спільний проєкт, метою якого було створити базу для того, щоб діти і батьки могли легко знайти  цікаве для них зайняття. На їх думку,  основних цілей проєкту досягнуто, адже до нього були залучені приватні провайдери, які надають якісні послуги з неформальної позашкільної освіти,  вони отримали підтримку міста. З’явився вебсайт, на якому всі бажаючі можуть знайти інформацію, куди піти, щоб обрати для себе цікаве зайняття після завершення учбового процесу.

Варто зазначити, що сьогодні в Кременчуці працює 18 закладів позашкільної освіти. Більше 16 тисяч юних кременчужан відвідують різноманітні гуртки та секції.  Послуги з позашкільної освіти в комунальних закладах Кременчука (крім мистецьких шкіл) є безкоштовними для дітей. Їх вартість сплачується з міського бюджету.

 

Теги: #Новини #

Фотогалерея