Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C

Ви тут: Новини >> У Кременчуці відкрито меморіальний барельєф Герою Небесної Сотні, Герою України Ігорю Сердюку

У Кременчуці відкрито меморіальний барельєф Герою Небесної Сотні, Герою України Ігорю Сердюку

Лютий 20, 2020

20 лютого 2020 року у Кременчуці відбулися меморіальні заходи, присвячені Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Цей день відзначається щорічно згідно з Указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в пам’ять про трагічні події   лютого  2014 року. В ці дні під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею, а  20 лютого загинуло найбільше активістів Євромайдану.

Учасники Революції Гідності,  представники міської влади на чолі з  першим заступником  міського голови Володимиром Пелипенком та  секретарем міської ради Юрієм Гриценком, депутати міської ради, представники громадських організацій та небайдужі містяни вшанували пам'ять загиблих учасників Революції Гідності, поклавши квіти до пам’ятного знаку «Героям Небесної Сотні».

Цього ж дня на розі вулиць, які носять ім’я Героїв Небесної Сотні та Героя України, Героя Небесної Сотні Ігоря Сердюка, відбулося урочисте відкриття  меморіального барельєфу на честь увічнення  подвигу Героя Майдану – Героя України, кременчужанина Ігоря Сердюка. Учасники заходу згадали трагічні події лютого 2014 року,  свого земляка Ігоря Сердюка, який практично  з перших днів Майдану  пішов захищати свободу і незалежність нашої держави, її європейський вибір та загинув  від кулі снайпера з прапором України в руках.

Секретар міської ради Юрій Гриценко зазначив, що завдяки учасникам Революції Гідності, Героям Небесної Сотні Україна змінилися на краще, але  перемога була здобута занадто дорогою ціною. Він висловив щирі слова подяки батькам героя за те, що вони виховали справжнього патріота, який любив Україну понад усе і віддав за неї життя.

Юрій  Гриценко разом з батьком Ігоря  Миколою Сердюком відкрили меморіальний барельєф, присвячений герою.

Своїми спогадами про трагічні події Майдану, мужність і  героїзм Героїв Небесної Сотні поділилися з присутніми  депутат міської ради Ганна Павленко та батько героя -  Микола Сердюк. Панахиду за загиблими відслужив Благочинний Кременчуцького округу, настоятель Свято-Миколаївського Собору отець Володимир.

Містяни хвилиною мовчання вшанували пам'ять Ігоря Сердюка та  поклали квіти до меморіального барельєфу героя.

PS. Автор меморіального барельєфу – відомий кременчуцький скульптор, автор багатьох скульптурних робіт, викладач Кременчуцької художньої школи  ім. О.Д. Литовченка – Володимир Максименко.

 

 

Фотогалерея