Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

10 °C

Ви тут: Новини >> ОБЕРЕЖНО! ФАЛЬСИФІКОВАНЕ МАСЛО!!!

ОБЕРЕЖНО! ФАЛЬСИФІКОВАНЕ МАСЛО!!!

Лютий 21, 2020

Проблема харчування вважається однією з найважливіших проблем, так як життя людини, її здоров’я та праця неможливі без повноцінного харчування. Вже давно вчені розробили теорію збалансованого харчування, згідно якої в раціоні людини повинні міститися не тільки необхідна кількість білків, жирів, вуглеводів, але і такі речовини, як незамінні амінокислоти, вітаміни, мінеральні солі, в визначених, вигідних для людини пропорціях.

Молочним продуктам та зокрема маслу, враховуючи їх біологічну

повноцінність  в організації правильного харчування відводиться першорядна роль. Це в певній мірі відноситься і до масла, харчова цінність  якого обумовлена високою концентрацією в ньому молочних жирів та білків, наявність незамінних амінокислот, солей кальцію та фосфору, так необхідних для нормального розвитку організму.

Вершкове масло –  високожирний харчовий продукт, який виготовляють тільки з коров'ячого молока та (або) продуктів його переробки, це масло має специфічний притаманний йому смак, запах та пластичну консистенцію за температури 12±2°, з вмістом молочного жиру не меншим ніж 61,5%, що становить однорідну емульсію типу «вода в жирі».

Ризики від споживання неякісної контрафактної харчової продукції найбільш суттєві для здоров’я та безпеки людини. Закон України «Про безпечність та якість харчових продуктів» визначає відповідні вимоги при виробництві. Нові економічні відносини, що склалися в наш час, призвели до відкритості ринку, збільшення у сфері збуту фальсифікатів і контрафактних харчових продуктів, серед яких провідне місце займають молочні продукти.

Найбільш небезпечною є фальсифікація із заміною корисних властивостей, зміною натурального складу, введенням шкідливих для здоров`я людей компонентів. Саме такі види фальсифікації найбільш розповсюджені у виробництві молочних продуктів, які мають широкий асортимент виробів та рівень їх споживання населенням.

Основними видами фальсифікації масла вершкового є :

– асортиментна – одна група масла замінюється іншою, наприклад, масло бутербродне реалізується у якості селянського;

– якісна – у масло додають маргарин або рослинні олії;

– інформаційна – вказуються не точні дані: дається назва, близька до натурального продукту, у відвертих фальсифікатах фірма-виробник вказується зі спотворенням, підробляються штрих-коди, супровідні документи, затирається дата вироблення;

– кількісна – на упаковці заявлена маса більше реальної;

– вартісна – продукти низької сортності заявляються як високоякісні;

– комплексна – поєднання різних видів фальсифікації.

Згідно з повідомленням ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» в рамках масмедійного проекту «СТОП ФАЛЬСИФІКАТ» та скарги Миронової В.В. встановлено факти невідповідності виробництва та\\або обігу масла солодковершкового операторами ринку: ТОВ «Миколаївмолпром», ТОВ «Фірма Апрель», ТОВ «Титан», ТОВ «Таврія-В», ТДВ «Івано-Франківський міськмолзавод», ТМ «Наш Продукт», ДП «Староконстянтинівський молочний завод», ТОВ «Богодухівський мол завод», ТОВ «Інтер-мол». Просимо розмістити її на Ваших сайтах та в друкованих виданнях.

Причиною реалізації такого масштабного проєкту став факт насичення українського ринку сурогатами, неякісними, фальсифікованими та небезпечними для людей товарами, передусім харчовими продуктами: «На жаль, споживачі, довіряючи рекламі та написам на етикетці, купують продукцію і навіть не здогадуються, що за малою ціною ховається великий обман щодо фактичного складу продукту, його харчової та енергетичної цінності та небезпеки для свого здоров’я. Цією ситуацією дуже швидко, вміло та активно скористувалися і користуються недобросовісний бізнес».

         Не підтримуйте фальсифікат,купуйте якісне, бережіть своє здоров`я!

 

 За інформацією начальника Кременчуцького міськрайонного Управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області  Олега НАЗАРЦЯ        

 

 

Теги: #Новини #